تخفیف!

ادویه ها و چاشنی ها

استفاده ی صحیح از ادویه ها و چاشنی ها

۴۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9789642979103 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 298 گرم
ناشر

زرقلم

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ چهارم

درباره ی کتاب ادویه ها و چاشنی ها و طرز تهیه ی انواع سس:

ادویه ها و چاشنی ها منشاء گوناگونی دارند و در پختن غذا به کار می رود و طعم و بوی غذاها را مطبوع می سازند.اهمیت چاشنی تنها به خاطر گوارا ساختن و مورد پسند قرار دادن غذا نیست،در پرهیز غذایی نیز می توان چاشنی ها را دخالت داد ، زیرا چاشنی ها اشتها را تحریک کرده و موجب ترشح شیره های گوارشی می گردند و هضم غذا را نیز آسان می سازند.
در هر غذا نباید بیش از یک نوع چاشنی ، خوشبو به کار برد و گوشت و یا ماهی هم باید با سیب زمینی یا برنج به طور جداگانه مصرف نمود.نکته مهم دیگر این که چاشنی ها همگی دارای یک خاصیت نمی باشند و مانند هم موجب تندرستی نمی گردند. هر چند تعداد زیادی از آنها از نظر تندرستی بسیار عالی می باشند ولی برخی نیز بدن را تحریک می کنند و مخاط را پرخون می سازند ، که باید از مصرف بی رویه آنها خودداری نمود.
در این کتاب ما سعی کرده ایم که مجموعه نسبتا کاملی از ادویه ها و چاشنی های غذایی و همچنین طرز تهیه انواع سس ها را به نگارش درآوریم تا شاید بتواند کمک مناسبی به هم وطنان عزیز بنماید.

قسمتی از متن کتاب ادویه ها و چاشنی ها و طرز تهیه ی انواع سس:

تخم گشنیز تخم به گونه ای جعفری تعلق دارد . عده ای بر این باور هستند که این ادویه از معدود ادویه های اولیه بوده است . پودر تخم گشنیز که از کوبیدن تخم گشنیز تهیه می شود، طعم رایحه ای مطبوع دارد و در کشور های آسیایی مصرف گسترده ای دارد.مزه گشنیز تا حدودی مانند مرکبات است ، اما شیرین وتند . در آشپزی مکزیک و جنوب آمریکا گشنیز ترجیحا به شکل سبزی تازه مصرف می شود و آن را سیلانترو می نامند. این ادویه در تهیه یکی از ادویه های ترکیبی مهم خاورمیانه نیز به کار می رود. همچنین در مراکش نوعی کباب شیرین با استفاده از ترکیب پودر تخم گشنیز و عسل تهیه می شود…
کتاب ادویه ها و چاشنی ها و طرز تهیه ی انواع سس نوشته ی کاظم کیانی نشر زرقلم را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)