تخفیف!

ایتن عناصر رنگ

این کتاب کاملترین سند یکی از نشانه های آموزش مدرن در هنر است

۴۸.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 97896468260038 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 191 گرم
ناشر

مارلیک

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

 

درباره کتاب ایتن عناصر رنگ :

این کتاب کاملترین سند یکی از نشانه های آموزش مدرن در هنر است – دوره مقدماتی معروف در باوهاوس در ویمار، آلمان. ایتن معلمی بود که به دعوت والتر گروپیوس آن را سازماندهی کرد. این کتاب برای اولین بار در سال 1961 هنگامی که ایتن هنوز زنده بود منتشر شد، توسط بیوه ایتن ، Anneliese Itten مورد تجدید نظر و به روزرسانی قرار گرفت و شامل مطالب جدید دوره اصلی در باهاس، و همچنین مثالهای تصویری و شرح تصحیحات ایتن در دوره بعدی در برلین و زوریخ.
با مطالعه این کتاب و توجه به یک سری مبانی و تصاویر آن ، طبع استثنایی مؤلف را باید تحسین کرد. او به فلسفه خاور دور علاقه مند بود ، و در دانش چین باستان و هند مطالعه داشت.هنرمند لازم است اعتماد به نفس داشته باشد و خویشتن دار باشد ، با این وجود ، باید در جهان واقعی زندگی کند و از علاقه ها و نیاز ها ی آن آگاه باشد. در آثار ایتن ترکیبات خلاق و استثنایی زیادی وجود دارد ، در این کتاب نیز از این نوع آوریها به چشم می خورد . نخست ، ایتن دانش وسیعی از هنر همه ملل و مردم آن دارد.

قسمتی از کتاب ایتن عناصر رنگ :

دو رنگ را هنگامی مکمل می نامیم که ماده رنگی آنها با یکدیگر ترکیب شده و رنگ مات خاکستری _ سیاه را بوجود آورد. از نظر علم فیزیک ، هرگاه نور دو رنگ مکمل با هم ترکیب شوند ، نور سفید را بوجود می آورند. چنین دو رنگی زوج جدا از هم را تشکیل می دهند که جدا از یکدیگر ولی به یکدیگر نیاز دارند.وقتی دو رنگ مکمل در کنار هم قرار گیرند به امواج درخشش خود می رسند. و زمانی که با هم ترکیب می شوند ، مانند آتش و آب ، نقش همدیگر را به هم ریخته و رنگ خاکستری _ سیاه را بوجود می آورند. همیشه برای هررنگ فقط یک رنگ مکمل وجود دارد . در چرخه رنگ رنگ های مکمل درست در دو سر مخالف (قطبین)هم قرار گرفته اند…

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)