تخفیف!

بنده ی خالص

بنده ی خالص کتاب مجموعه رهنمودهای حضرت آیت الله سید محمد حسین طباطبایی.

۳۱.۵۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786006274379 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 200 گرم
ابعاد 21 × 14 × 21 سانتیمتر
ناشر

یا زهرا

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

بنده ی خالص کتاب مجموعه رهنمودهای حضرت آیت الله سید محمد حسین طباطبایی. علامه در کتاب بنده ی خالص درباره ی خداشناسی، انواع عبادات، تقوا، سعادت انسان و… صحبت می کند.

بنده ی خالص علامه سید محمد حسین طباطبایی :

علامه سید محمد حسین طباطبایی در ذیحجه سال ۱۳۲۱ هجری قمری در شهر تبریز به دنیا آمد. در پنج سالگی مادرش بدرود حیات گفت. هنوز داغ مادر را در سینه داشت که از فیض داشتن پدر نیز محروم گشت و همراه برادر کوچک تر خود در زیر سایه پروردگار به زندگی ادامه داد.

در مدارس آن زمان علاوه بر قرآن، کتاب های بوستان گلستان اخلاق مصوّر، تاریخ معجم، را فرا گرفت. سپس با همتی مضاعف سطوح عالی در فقه، اصول و فلسفه را نزد اساتید آن زمان فرا گرفت.

او روح لطیف و ذوقی هنری داشت و توانست خوشنویسی را نزد آقا میرزا علی نقی بیاموزد.

او از دوران تحصیل خود می گوید:

«اوایل تحصیل علاقه ی زیادی به ادامه ی آن نداشتم و از این رو، هرچه می خواندم، نمی فهمیدم … یک بار عنایت خدایی دامن گیرم شده، عوضم کرد. در خود یک نوع شیفتگی و بی تابی نسبت به تحصیل کمال حس نمودم.

به طوری که از همان روز تا پایان تحصیل، که تقریباً هجده سال کشید، هرگز نسبت به تعلیم و تفکر احساس خستگی و دلسردی نکردم و زشت و زیبای جهان را فراموش کردم…

در خورد و خواب و لوازم دیگر زندگی به حداقل ضروری قناعت، نموده باقی را به مطالعه می پرداختم. بسیار می شد به ویژه در بهار و تابستان که شب را تا طلوع آفتاب، با مطالعه می گذراندم …»

بخشی از کتاب بنده ی خالص

راه خوشبختی انسان :

هدف در جامعه اسلامی سعادت حقیقی عقلانی است. به این معنا که آدمی در مقتضیات قوای خویش، راه میانه پیش گیرد. خواسته های تن را به آن اندازه که او را از راه بندگی و معرفت خدا باز ندارد، برآورد.

به طوری که پرداختن به جسم، مقدمه رسیدن به معرفت خدا باشد. چنین رویه ای انسان را به تمام معنا خوشبخت خواهد کرد. زیرا بدین ترتیب، همه قوای آدمی به سعادت می رسند و بزرگترین راحتی و آسایش همین است. هرچند، بر اثر آن که تربیت اسلامی در بین ما مختل شده نمی توانیم این هدف را آن طور که باید و شاید درک کنیم…

 

کتاب بنده ی خالص با تخفیف ویژه می باشد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]