تخفیف!

تفسیر مبین سایز جیبی

تفسیر مبین سایز جیبی جهت آشنایی آسان و راحت مردم با قرآن کریم است.

۱۹۵.۵۰۰ تومان

جزئیات کتاب

وزن 646 گرم
ابعاد 17 × 12 × 17 سانتیمتر
مترجم

تعداد صفحات

سایز کتاب

,

ناشر

آوای قرآن

نوع جلد

سخت

تفسیر مبین سایز جیبی سه ویژگی مهم دارد: 1.ترجمه ی زیر نویس آیه ها 2. بیان لغت با ریشه ی آن 3. تفسیر مختصر آیات کریم

این کتاب جهت آشنایی آسان و راحت مردم با قرآن کریم است. ویژگی های تفسیر مبین سایز جیبی شما را برای آشنایی تفضیلی با آیات قرآن کریم آشنا می کند.

کتاب مرتبط با این کتاب تفسیر یک جلدی مبین سایز وزیری

ویژگی های ترجمه ی حاضر:

در ترجمه های زیر نویس موجود، با توجه به توضیحات داخل پرانتز و همسان نبودن حجم جمله های فارسی و عربی موجب شد که مقداری از ترجمه زیر آیه ی بعدی برود. ولی در ترجمه ی کتاب تفسیر مبین سایز جیبی هرجا شماره ی آیه ای قرار گیرد، شماره ی ترجمه آن هم همان جا قرار دارد.

بخشی از کتاب تفسیر مبین سایز جیبی

كُتِبَ عَلَيْكُمْ … این آیه می فرماید:

وقتی مرگ کسی از شما فرا رسید و مالی از به جا گذاشت باید درباره تقسیم عادلانه آن بین ورثه وصیت کند. برای پدر و مادر و نزدیکان مطابق عرف مقداری را توصیه کند و این شایسته پرهیزکاران است.
حدیث پیامبر(ص) فرمود اگر انسان بدون وصیت از همچنین دنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است.» (۴) فرمود: «سزاوار نیست مسلمان شب در حالی بخوابد که وصیت نامه اش زیر سر او نیست»

نیز امام باقر(ع) فرمودند «کسی که در وصیتش عدالت را رعایت کند مانند این است که همان مال را در حیات خود در راه خدا انفاق نموده است و کسی که بی عدالتی کند، در قیامت نظر لطف خدا از او برداشته می‌شود.»

همچنین روایت شده که یکی از مردان انصار از دنیا رفت و در آستانه مرگ اموال خود را در راه خدا انفاق کرد. به گونه ای که مالی برای فرزندان صغیر او باقی نماند. وقتی که پیامبر (ص) از این ماجرا با خبر شد، فرمود:

-با آن مرد چه کردید؟

-گفتند او را دفن کردیم. فرمود:

«اگر من قبلاً آگاه شده بودم اجازه نمیدادم که او را در قبرستان مسلمانان دفن کنید. زیرا او فرزندان خود را به گدایی «معروف»…

0/5 (0 نظر)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تفسیر مبین سایز جیبی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *