ثروت سازی به سبک ژاپنی

دیدگاه های مدیریتی بنیان گذار برند پاناسونیک

۲۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786008913184 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 250 گرم
ناشر

نگاه نوین

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

درباره ی کتاب ثروت سازی به سبک ژاپنی :

« ثروت سازی به سبک ژاپنی » را یکی از برترین چهره‌های مدیریتی دنیا، «کونوسکه ماتسوشیتا»، نوشته است. ماتسوشیتا موسس و پایه‌گذار شرکت بزرگ و جهانی «پاناسونیک» است. دانستن همین که یک مدیر بزرگ ژاپنی از روش‌های مدیریت خودش در این کتاب صحبت کرده، به تنهایی می‌تواند انگیزه‌ی بزرگی برای خواندنش باشد.
کتاب ثروت سازی به سبک ژاپنی با این هدف ترجمه شده که به کارآفرینان ایرانی نحوه‌ی صحیح مدیریت و کارآفرینی را بیاموزد. ثروت سازی به سبک ژاپنی راهنمای جامع و بسیار مفیدی برای ایجاد تحول در اقتصاد و ثروت‌سازی ایرانیان باشد. ثروتی که چیزی فراتر از پول و درآمد است و به ریشه‌ای‌ترین اصول انسانی و اخلاقی هم می‌رسد.

موضوع اصلی کتاب ثروت سازی به سبک ژاپنی :

در این کتاب یاد می‌گیرید که چطور فلسفه‌ی مدیریتی خود را پایه‌ریزی کنید. برای این کار لازم است سرشت بشر و در مقام بعد، سرشت خودتان را بشناسید. هر انسانی در زندگی ماموریتی دارد که تا آن را نشناسد، نمی‌تواند برای اهدافی که برایش در نظر گرفته شده، تلاشی منسجم و منظم داشته باشد. حتی ماتسوشیتا هم زمانی که تازه شروع به کار کرده بود، فلسفه‌ی مدیریتی درستی نداشته است.
او کارش را از یک اتاق کوچک با همراهی همسر و برادر همسرش شروع کرد و فلسفه‌اش از سطح کیفیت و رضایت مشتری بالاتر نمی‌رفت. ماتسوشیتا از مردان بزرگی است که وقتی تجارتش کم‌کم جان گرفت، گرفتار جنگ جهانی دوم شد. با شکست ژاپن و اوضاع نامساعد زندگی و جامعه در این دوران، کار مدیریت کسب و کارها خیلی سخت‌تر شده بود. اینجا بود که فلسفه‌ی مدیریتی که ماتسوشیتا مدت‌ها پیش به آن رسیده بود، توانست شرکت کوچکش را از نابودی نجات دهد.

بخشی از کتاب ثروت سازی به سبک ژاپنی :

مدیران باید در دوران فعالیت‌شان، باورهای‌شان در مورد زندگی، جامعه و جهان را در جایی ثبت کنند. علاوه بر این، دیدگاه ها نسبت به زندگی، جامعه و جهان باید با حقیقت مطابقت داشته باشند؛ یعنی با قانون اجتماعی و طبیعی تطبیق کنند. دیدگاه‌ها نسبت به زندگی، جامعه و جهان، در صورت تضاد با این قوانین، نمی‌توانند سالم و صحیح قلمداد شوند و هر فلسفه‌ی مدیریتی که از این دیدگاه‌ها ناشی شود، به بی‌راهه کشیده خواهد شد.
در نهایت، قوانین اجتماعی و طبیعی باید نقطه‌ی شروع خلق کردن یک فلسفه‌ی مدیریتی اصیل محسوب شوند. فلسفه‌ای برگرفته از این قوانین، طبق شرایطی که وجود دارد، راهکارهای متفاوتی ارائه خواهد داد، ولی اساس و بنیانش ثابت و بی‌تغییر باقی می‌ماند.
در واقع، یک فلسفه‌ی مدیریتی که اصول آن بر اساس درون‌مایه‌ی انسانیت و قوانین طبیعی، تعیین شده باشد، در گذشته، حال و آینده و در تمام کشورها مثل ژاپن، ثابت باقی خواهد ماند. من این موضوع را به تدریج از طریق کسب تجربه متوجه شده ام.
به این صورت، از دیدگاه من داشتنِ یک فلسفه‌ی مدیریتی که ریشه در زندگی، جامعه و جهان داشته باشد، خیلی مهم است؛ فلسفه‌ای که اصولش با توجه به قوانین طبیعی و حقیقی شکل گرفته باشد و دائم بر اساس آن قواعد، اِعمال مدیریت کند.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)