تخفیف!

جوجه های رنگی و بچه های فرنگی

جوجه های رنگی و بچه های فرنگی مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز

۲۰.۸۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786008031017 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 150 گرم
ناشر

آیین فطرت

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

بیست و یکم

درباره ی کتاب جوجه های رنگی و بچه های فرنگی

جوجه های رنگی و بچه های فرنگی : بچه که بودم،مادرم برایم جوجه می خرید،از همین جوجه های رنگی،دانه ای پنج تومان.اولش فکر نمیکردم بزرگ کردنشان،کار چندان سختی باشد؛اما بعد فهمیدم پرورش جوجه ها،فوت و فن خودش را دارد.چند جوجه از بین رفتند تا توانستم جوجه داری را یاد بگیرم.پیرزن ها و پیرمردهای محله مان،از دستم عاصی بودند،از بس که به سراغشان می رفتم و از تجربه هایشان می پرسیدم.

من ، تنها نگران پرورش جسم جوجه هایم بودم و همین نگرانی، مرا وا می داشت که به دنبال راه صحیح پرورش آنها باشم.حالا که بزرگ شده ام، بچه هایی دارم که باید هم جسم و هم روحشان را پرورش دهم، اما یک سوال:دغدغه ی من برای پیدا کردن راه تربیت فرزندانم،آیا به اندازه ی نگرانی ام برای پرورش جوجه هایم است؟

جوجه های رنگی و بچه های فرنگی در حال حاضر ،کتاب اولش در دست شماست،من دیگر ما نام دارد که بنا دارد به این دغدغه ها در مسئله تربیت فرزند،پاسخ دهد.

درباره ی نویسنده کتاب جوجه های رنگی و بچه های فرنگی

 محسن عباسی ولدی یکی از نویسندگان خوشنام و خوش قلم است که مخاطبین زیادی دارد که پدر مادر ها او را با مجموعه ی بی نظیر من دیگر ما می شناسند.

بخشی از کتاب جوجه های رنگی و بچه های فرنگی

ساز و کار تربیت

تربیت یک ساز و کار (سیستم) است.ساز و کار،اجزای به هم پیوسته و هماهنگی است که در یک ارتباط تعریف شده ،نتیجه مشخصی را ایجاد می کند.اختلال در قسمتی از ساز و کار، موجب اختلال در رسیدن به هدفی می شود که برای آن ساز و کار، تعریف شده است.

برای این که ساز و کار بودن تربیت،به خوبی تبین شود، مثالی از تربیت فرزند می زنیم.قهر کردن،یکی از مواردی است که در مکتب اسلام، ابزاری تنبیهی برای تربیت فرزند ،معرفی شده است ؛اما چنین تنبیهی  ،در صورتی کارآیی دارد که پدر و مادر ، در مسیر تربیتی خود، به قدری به فرزند محبت کرده باشند که قهر انها برای فرزند، قابل تحمل نباشد.

اگر این ارتباط عاطفی میان پدر و مادر با فرزند برقرار شده باشد،قهر برای او،بسیار آزاردهنده خواهد بود.شاید از همین روست که در روایت آمده است که قهر با فرزند،نباید طولانی باشد.حکمت این دستور،می تواند این باشد که در ساز و کار تربیتی اسلام، به پدر و مادر توصیه نمیشود که با فرزند، ارتباط شدیدی عاطفی برقرار کنند.نتیجه این ارتباط عاطفی،تعلق روحی  میان پدر و مادر با فرزند می شود.

به صورت طبیعی،وقتی پدر و مادری که فرزند به آنها تعلق غاطفی دارد،با او قهر میکنند،از نظر روحی، فشار سنگینی بر فرزند وارد می شود. پس نباید قهر طولانی شود تا این فشار، موجب وارد شدن آسیب روحی به فرزند نشود.

 

محسن عباسی ولدی / کتاب جوجه های رنگی و بچه های فرنگی  / کتابی در زمینه ی روانشناسی تربیتی / انتشارات آیین فطرت /انتشارات آثار برات

کتاب جوجه های رنگی و بچه های فرنگی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

 

برای مشاهده ی دیگر کتب در زمینه ی تربیتی به این لینک سر بزنید.

0/5 (0 نظر)