تخفیف!

حضرت آدم (ع)

درباره ی حضرت آدم (ع) و احادیث و روایت های مربوطه

۲۴.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9789641812050 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 152 گرم
ناشر

پیام محراب

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب حضرت آدم (ع):

به سند های معتبر از حضرت امام محمد باقر و امام جعفر صادق (ع) منقول است : آدم را برای این آدم نامیدند که او از ادیم ارض ، یعنی روی زمین خلق شده است و حوا را برای این هوا نامیده اند که از استوخوان دنده ی حی یعنی زنده که آدم باشد خلق شد. بعضی گفته اند : ادیم ارض ، زمین چهارم است.
به روایت دیگر ، منقول است که : عبدالله بن سلام از رسول خدا (ص) پرسید: چرا آدم را آدم نامیده اند. فرمودند : برای اینکه از خاک روی زمین خلق شد. پرسید : آدم از همه خاک ها خلق شد یا یک خاک؟ فرمودند: اگر از یک خاک خلق می شد ، مردم یکدیگر را نمی شناختند همه بر یک صورت بودند.پرسید: ایشان را در دنیا مثل و مانندی هست؟ فرمود : خاک ، مثل ایشان است که در خاک ، سفید و سبز و سرخ و و رنگین و سرخ نیم رنگ و رنگ خاکی و کبود هست ، و در آن شیرین و شوره زار  و هموار و ناهموار و زمین سخت هست ، پس به این سبب در میان مردم نرم و درشت و سفید و زرد و سرخ و رنگین و نیم رنگ و سیاه هست به رنگ های خاک. پرسید: آدم از حوا به هم رسیده است یا حوا از آدم ؟ فرمودند : بله حوا را خلق کرده اند از آدم . پرسید : از کجای او مخلوق شد؟ فرمود: از خاک دنده های پهلوی چپ او.
حضرت آدم نخستین انسان خلق شده، پدر همه انسان‌ها و اولین پیامبر الهی بود. کسی که به تایید قرآن برای نخستین بار خداوند از روح خود در کالبد او دمید، آن‌گاه خود را برای خلقت آدم ستود و فرشتگان مأمور شدند بر او سجده کنند. همسر او حوا بود و هر دو به سبب خوردن میوه ممنوعه به وسوسه شیطان از بهشت رانده شدند. حضرت آدم اولین خلیفه خدا در زمین بود.
تكرار داستان زندگی پيامبران و اقوام آن ها بدان جهت است كه عبرت آموزی از سرنوشت آنان بسيار اهميت دارد. بازگو كردن سرنوشت پيامبران در جای جای قرآن هشداری است برای ديگران كه بايد با دقت زندگی آنان را خوانده و از عوامل موفقيت و شكست گذشتگان بهره گيرند؛مضافاً بر اين كه در قرآن يك موضوع خاصی از سرگذشت پيامبران در چند جای قرآن تكرار نشده است؛ بلكه زندگی آنان دارای ابعاد گسترده بوده و اين ابعاد در جاهای متعدد قرآن آمده است؛ مثلاً يكی از ابعاد زندگی پيامبران در يك سوره آمده است و يكی ديگر در سورة ديگر مطرح شده است. بيان ابعاد زندگی پيامبران در جاهای متعدد قرآن تكرار محسوب نمی گردد.
کتاب حضرت آدم (ع) را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)