تخفیف!

حضرت عیسی (ع)

درباره ی زندگی حضرت عیسی (ع)

۲۴.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9789641812142 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 134 گرم
ناشر

پیام محراب

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب حضرت عیسی نوشته ی رضا شیرازی :

تكرار داستان زندگی پيامبران و اقوام آن ها بدان جهت است كه عبرت آموزی از سرنوشت آنان بسيار اهميت دارد. بازگو كردن سرنوشت پيامبران در جای جای قرآن هشداری است برای ديگران كه بايد با دقت زندگی آنان را خوانده و از عوامل موفقيت و شكست گذشتگان بهره گيرند؛مضافاً بر اين كه در قرآن يك موضوع خاصی از سرگذشت پيامبران در چند جای قرآن تكرار نشده است؛ بلكه زندگی آنان دارای ابعاد گسترده بوده و اين ابعاد در جاهای متعدد قرآن آمده است؛ مثلاً يكی از ابعاد زندگی پيامبران در يك سوره آمده است و يكی ديگر در سورة ديگر مطرح شده است. بيان ابعاد زندگی پيامبران در جاهای متعدد قرآن تكرار محسوب نمی گردد.

قرآن نه‌ تنها کمک می‌کند که شناخت خود را از شـخصیت حـضرت عیسی(ع) را کامل تر کنیم، بلکه از طریق آن‌ مـی‌توان‌ به احترام‌ و عشق‌ فزاینده‌ای نسبت به ایشان دسـت‌ یـافت‌. در واقع، قرآن‌ کریم به‌ شرح جزییات زندگی عیسی(ع) نمی‌پردازد، بـلکه‌ بـه اساسی‌ترین‌ وقایع‌ آن‌ اشاره‌ می‌کند. مـعجزات و قدرت‌هایی‌ را که به ایشان نـسبت مـی‌دهد با بیاناتی کلی طرح مـی‌ کند و بـه همین روش از انجیل‌ که‌ از طرف خدا بر حضرت عیسی(ع)‌ نازل‌ شد، بارها یـاد مـی‌شود. بـه طور کلی، قرآن رسالت این رسول الهی را تشریح می کند، اینکه‌ چگونه‌ در زمین ظهور کرد، چطور زیست و در نهایت‌ چگونه‌ رسالتش‌ را به انجام رسـاند.
برپایه سندهای موجود تاریخ میلاد حضرت عیسی(ع) چهارمین پیامبر اولوالعزم الهی به طور دقیق مشخص نیست اما ۲۵ دسامبر سال اول میلادی و ۶۲۲ سال پیش از هجرت حضرت محمد(ص) را روز ولادت ایشان در منطقه بیت لحم در جنوب اورشلیم فلسطین عنوان کرده اند. واژه مسیح که به زبان یونانی به کریستوس ترجمه شده به معنای نجات دهنده است. پیروان حضرت عیسی(ع) را مسیحی می نامند که در زبان های اروپایی کریستیان عنوان می کنند. تولد عیسی بن مریم(ع) از معجزه های بزرگ الهی است، زیرا ایشان بدون داشتن پدر و از وجود پاک حضرت مریم(س) متولد شد. پس از ولادت حضرت عیسی(ع)؛ این بانوی بزرگوار بنابر دستور الهی، نزد قوم بنی اسراییل رفت و روزه سکوت اختیار کرد.
«با عیسی پسر مریم ، دلایل و معجزه هایی همراه ساختیم و اورا با روح مقدس و مطهر تقویت کردیم.»بعضی گفته اند که مراد روحی است که خدا آفریده و در او دمیده است.و بعضی گفته اند مراد جبرئیل است ، و بعضی گفته اند اسم اعظم است. در احادیث معتبره وارد شده است: روح القدس ، خلقی است بزرگتر از جبرئیل و میکائیل و جمیع ملایکه ، و با پیغمبران اولوالعزم و ائمه معصومین (ع) می باشد از وقت ولادت تا آخر عمر و مربی و معلم و مسدد ایشان است …
این کتاب حضرت عیسی (ع) را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)