تخفیف!

حضرت موسی و هارون (ع)

قصص پیامبران

۲۴.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9789641812104 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 150 گرم
ناشر

پیام محراب

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب حضرت موسی و هارون (ع):

بعضی مفسران و مورخان ذکر کرده اند که : حضرت موسی پسر عمران پسر یصهر پسر قاهث پسر لاوی پسر یعقوب (ع) است ، و هارون برادر او بود از مادر و پدر ، و در اسم مادر ایشان خلاف کرده اند. بعضی گفته اند نجیب بود بعضی گفته اند افاحیه بود وبعضی بوخایید گفته اند…
حضرت موسی (ع) از پیامبران اولوالعزم و ملقب به کلیم الله است. وی پیامبر و رهبر قوم یهود بود که آنها را از مصر و از اسارت مصریان بیرون آورد. خداوند توسط وی دین یهود را در کوه طور سینا به بنی اسرائیل ارزاني داشت. اسم پدرش بر مبنای تورات عمرام است که در عربی بصورت عمران در آمده است. اسم مادر موسی را هم یوکابد یا یوکبد نوشته اند.

زندگی نامه و بخشی از کتاب موسی و هارون

فرعون مصر خوابی دیده بود که طفلی در بنی اسرائیل به جهان خواهد آمد که حکومت وی را نابود خواهد ساخت. بدین ترتیب فرمان داده بود تمامی ی فرزندان پسر بنی اسرائیل را موقع تولد بکشند.
مادر موسی او را از بیم کشته شدن بر اساس الهام الهي در صندوقی گذاشت و در رود نیل انداخت. آسیه همسر فرعون او را مشاهده کرد و از آب گرفت. موسی به دستور الهي هیچ پستانی به دهان نمی گرفت تا این که مریم خواهر موسی، مادرش را بعنوان دایه به خاندان فرعون معرفی کرد. بدین ترتیب موسی در خاندان فرعون ولی در دامن مادر خودشپرورش یافت. موسی در نوجوانی، در سانحه ای، موقع دفاع از مردی از بنی اسرائیل یک قبطی را به ضرب مشت کشت. بعد از مصر به مدین گریخت، در آن جا به منزل شعیب راه یافت و با دختر حضرت شعیب (ع) ازدواج کرد.
از معجزات ایشان انداختن عصا و تبدیل شدن آن به اژدها، خنثی نمودن سحر ساحران دربار فرعون، روشن شدن و درخشندگى در بین انگشتان آن حضرت( ع) موقع بیرون آوردن دست از گریبان، غرق شدن فرعونیان در رود نیل و نجات پیروان حضرت موسى( ع) از رود نیل، زدن عصا بر سنگ در بیابان و جوشیدن چشمه‏ هاى آب به اذن خداوند، ارسال طوفان، ملخ، شپش، قورباغه ‏ها، تبدیل شدن آب ها به خون، گذاشتن کوه طور بر سر یهود، رفع لکنت زبان آن حضرت( ع) ؛ سایه افکندن ابر بر سر بنی اسرائیل. زنده شدن ماهی حضرت موسی و همراه وی و حرکت در دریا؛ نزول من و سلوی از طرف خداوند بر قوم بنی اسرائیل ؛ زنده کردن مقتول بنی اسرائیل؛ خشکسالی و کم شدن ثمرات.
تكرار داستان زندگی پيامبران و اقوام آن ها بدان جهت است كه عبرت آموزی از سرنوشت آنان بسيار اهميت دارد. بازگو كردن سرنوشت پيامبران در جای جای قرآن هشداری است برای ديگران كه بايد با دقت زندگی آنان را خوانده و از عوامل موفقيت و شكست گذشتگان بهره گيرند؛مضافاً بر اين كه در قرآن يك موضوع خاصی از سرگذشت پيامبران در چند جای قرآن تكرار نشده است؛
بلكه زندگی آنان دارای ابعاد گسترده بوده و اين ابعاد در جاهای متعدد قرآن آمده است؛ مثلاً يكی از ابعاد زندگی پيامبران در يك سوره آمده است و يكی ديگر در سورة ديگر مطرح شده است. بيان ابعاد زندگی پيامبران در جاهای متعدد قرآن تكرار محسوب نمی گردد.
کتاب حضرت موسی و هارون (ع) را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)