تخفیف!

خرمگس لیلیان وینچ

مضمون «خرمگس» مبارزه برای آزادی و استقلال و حقوق است.

۱۱۲.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786007159279 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 458 گرم
ناشر

نیک فرجام

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ ششم

درباره ی کتاب خرمگس اثر اتل لیلیان وینچ :

«خرمگس» نام کتابی به نویسندگی «اتل لیلیان وینیچ» و ترجمه‌ ی «آرزو خلجی مقیم» است. ناشر به این مطلب اشاره می ‌کند که «رمان ترجمه زندگی است و فرصت شریک شدن در تجربه زندگی دیگران و نیز موقعیتی است برای بهره بردن از سرمایه ‌های حیات جامعه و تاریخ. رمان دریچه و پنجره‌ای به زندگی نیست، رودی است که زندگی در آن جریان دارد. به همین دلیل حیات دارد، نفس می‌ کشد، زندگی می ‌کند، برمی ‌انگیزد، امید می ‌بخشد، زنهار می ‌دهد، کالبدی است که با روح انسان و انسان‌ها، قشرها و طبقه ‌ها و گاه کالبدی است که روح و جان یک ملت را در خود دارد.» آرزو خلجی مقیم خرمگس را یکی از رمان‌های مهم و موثر ادبیات مغرب زمین می‌ داند. رمانی که در نوع خود برای بسیاری از کسانی که درصدد گسستن بندهای اسارت و وابستگی بوده‌اند، الهام‌ بخش و برانگیزاننده بوده است. از دیدگاه خلجی مقیم قهرمان داستان خرمگس، آرتور، مسیحی معتقدی است در فرایند داستان به دلایل گوناگون از صورت و سطح یک مسیحی خواننده اوراد و دعاها و عشای ربانی و … درمی ‌گذرد و به بینشی عرفانی نسبت به اجتماع و دردها و ناملایمات مردم دست می ‌یابد. زندگی سخت و توان ‌فرسای او در کشورهای آمریکای جنوبی و طریقت عرفان اجتماعی او انسانی را به ارمغان می‌آورد که حتی پدر روحانی (عالی‌جناب مونتانلی) را که روزگاری نقش معلم و مراد او را بازی می‌کند و حالا ارشدیت مقام کلیسایی را نیز پیداکرده به شگفتی و حیرت می‌اندازد و درعین ‌حال ضعف و کوچکی او را در مقابل شخصیت محکم و نفوذ ناپذیر خرمگس به ‌روشنی تمام در می ‌یابد. «انسان امروز شوق و انگیزه کم و وقت کمتری برای خواندن رمان دارد اما رمان را باید خواند. چرا که بشر زندگی می ‌کند و نیاز شدیدی به تجربه ‌های زندگی دارد. برای حل این معادله چه باید کرد؟ بهترین راه فشردن رمان است. کتابی که در دست دارین نمونه‌ای از مجموعه رمان‌های برجسته‌ای است که به شما تقدیم شده است.» کتاب حاضر را انتشارات «نیک فرجام» منتشر کرده است و توسط هافکو در اختیار شما دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار می گیرد.

جملاتی از کتاب خرمگس :

*فایده پیمانها چیست، این پیمانها نیستند که در میان مردم بستگی ایجاد می‌کنند. اگر انسان احساسی خاص نسبت به چیزی داشته باشد، این احساس او را بدان وابسته می‌سازد؛ ولی اگر چنان احساسی در او نباشد هیچ عاملی قادر به ایجاد چنان وابستگی‌ای نخواهد بود.
*سلول مجازات، یک دخمه زیرزمینی تاریک، مرطوب و کثیف بود و به‌جای برسر عقل آوردن آرتور، او را خشمگین‌تر ساخت. خانه پرتجملش او را نسبت به نظافت شخصی سخت مشکل‌پسند کرده بود؛ لذا اولین تاثیرات دیوارهای لزج و پوشیده از حشره، کف انباشته از توده‌های کثافت و زباله، بوی وحشتناک قارچ، گنداب و چوب پوسیده، آن‌قدر قوی بود که سرهنگ آزرده خاطر را راضی سازد.
*این را نیز به خاطر داشته باشید که روح لال است – صدایی ندارد که فریاد برآورد – باید تحمل کند، تحمل کند و باز تحمل کند.
*اگر شما به فکر مردم پی می‌برید، از خواندن محتوای آن نیز نباید آرزده شوید.
*بدون تردید، هرآنچه را که یک انسان می‌توانست، متحمل شده بود؛ قلبش به میان گل و لای کشیده و به زیر پای عابران لگدکوب شده بود. در روحش نقطه‌ای وجود نداشت که در آنجا نشانی از تحقیر کسی نباشد، که در آنجا استهزای کسی داغ خود را به جای ننهاده باشد.
*فقط برای پنج دقیقه، جدی باش! وانگهی، موضوع مرگ و زندگی در پیش است. -عزیزم! حتی برای دو دقیقه هم جدی نخواهم بود؛ مرگ و زندگی هیچ‌کدام ارزش آن را ندارد.
*ما مرتدین بر این عقیده‌ایم که اگر مردی ناگزیر از تحمل چیزی است، باید آن را به بهترین وجهی تحمل کند؛ و اگر در زیر آن پشت دو تا نماید، وای بر احوال او. اما یک مرد مسیحی، مویه‌کنان، به خدا یا مقدسین خود روی می‌آورد؛ و اگر آنان یاری‌اش ندادند، متوجه دشمنان خود می‌شود؛ او همیشه قادر به یافتن پشتی است که بار خود را بر آن انتقال دهد.
کتاب خرمگس نوشته ی لیلیان وینچ را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)