تخفیف!

داستان های شاهنامه فردوسی نفیس

داستان های شاهنامه فردوسی نفیس جلد چرم

۸۰۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 4517 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 1200 گرم
ناشر

پیام عدالت

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت / چرم / جعبه دار

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ ششم

درباره ی مشخصات داستان های شاهنامه فردوسی نفیس :

این شاهنامه دارای جعبه ی نفیس و زیبا با نقوش برجسته است.
جلد کتاب جنس چرم/سخت با نقوش برجسته می باشد.
این شاهنامه در سایز رحلی موجود می باشد و رنگ آن قهوه ای روشن است.
جنس کاغذ های کتاب گلاسه  ودارای حاشیه ی رنگی است.
این کتاب دارای تهذیب بسیار زیبا به دست استاد محمد رضا هنرور است.
این کتاب توسط انتشارات پیام عدالت به چاپ رسیده و نگارش یافته است.
کتاب شاهنامه فردوسی اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی است. فردوسی بزرگ در روزگارانی که تازیان بر ایرانیان چیره شده بودند، خون دلها می‌خورد. زبان پارسی می‌رفت تا جای خود را به زبان عربی بدهد و فردوسی چاره را در این یافت که با سرودن این اثر برجسته به شرح دلیریها و پهلوانیهای اسطوره ها و شهریاران ایران زمین بپردازد. فردوسی با این کار خود کمک شایانی به حفظ زبان پارسی و روح استقلال طلبی ایرانیان کرد. این اثر حماسی بی نظیر دارای حدود ۶۰۰۰۰ بیت است. این اثر منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف (فعولن فعولن فعولن فعل) سرایش شده است که فردوسی بزرگ حدود سی سال از زندگی خود را صرف سرودن این شاهکار ادبی کم نظیر کرد. محتوای این کتاب اسطوره‌ها و تاریخ ایران از ابتدا تا فتح ایران توسط اعراب است.
قالب شعری شاهنامه
قالب شعری شاهنامه، مثنوی است. قالبی که برای سرودن اشعار طولانی که درون مایه‌ی داستانی و اساطیری دارند، بسیار مناسب است. در این قالب، قافیه‌ها در دو مصرع هر بیت یکسان بوده و قافیه هر بیت با بیت بعدی متفاوت می باشند. به این قالب شعری دوتا دوتا هم می‌گویند. فردوسی با بهره گیری از این قالب و تلفیق آن با سبک خراسانی به زیبایی داستان های طولانی شاهنامه را به تصویر کشیده است بدون آنکه اندکی خستگی ایجاد کند.
موضوعات شاهنامه
شاهنامه‌ی فردوسی، ماجرای رشادت‌های پهلوانان ایرانی است. رشادت‌هایی که گاهی با پیروزی همراه بود و گاهی به شکست می انجامید. داستان‌هایی که از زمان حکومت کیومرث‌ شاه تا شکست سلطنت ساسانی از سپاه اعراب را شامل می‌شود. در این اثر، روایت درگیری با خارجی ها، از هندیان و تورانیان در شرق گرفته تا رومیان و تازیان در غرب و جنوب غربی، همه و همه به زیبا ترین شکل ممکن به نمایش در آمده است. بجز سیر تاریخی داستان‌ها، روایت‌های مستقل زیادی نیز در شاهنامه وجود دارد که هر کدام به تنهایی به اندازه یک اثر ماندگار، مهم هستند.
شاهنامه فردوسی نفیس نشر هلیا را بهمراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)