تخفیف!

دانشنامه مصور زیر دریایی

کتاب دانشنامه مصور زیر دریایی ها جلد شومیز کاغذ گلاسه ?

۱۱۹.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786008269304 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 546 گرم
ابعاد 28 × 21 × 28 سانتیمتر
ناشر

سایان

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

درباره ی کتاب :

کتاب دانشنامه مصور زیر دریایی نیل مالارد با همکاری موزه ی زیر دریایی ایالات متحده توسط انتشارات سایان به چاپ رسید.

دانشنامه مصور زیر دریایی

 

دانشنامه حاضر اطلاعاتی گسترده پیرامون زیر دریایی ها در اختیار مخاطب قرار می دهد. ابتدا تعریفی از زیر دریایی و توضیحی درباره چگونگی کارکرد آن ارائه می شود. و سپس مطالبی علمی در رابطه با طرح ها و نمونه های اولیه. جایگاه زیر دریایی ها در عصر انرژی اتمی، ساختار و تغییرات ایجاد شده در آن ها با گذشت زمان، فجایع، ایمنی، آینده و کارکردهای گوناگون زیر دریایی ها و … در کنار تصاویر مستند و واقعی مطرح شده است.

 

دانشنامه زیر دریایی :

نوعی کشتی زیر آبی است که اختراع آن انقلابی در جنگ های دریایی ایجاد کرد و امکان کاوش در دنیای پنهان زیر سطح اقیانوس را برای انسان ها فراهم آورد. زیر دریایی ها اندازه های مختلفی دارند.اندازه ی آنها از یک خوردرو کوچک تا کشتی های غول پیکر ، با اندازه ی دو برابر یک جامبوجت ، متفاوت است. طرح ، شیوه ی پیش رانش و همچنین عملکرد آنها کاملا با یکدیگر کاملا فرق دارد. زیردریاپیماها را برای سفر های کوتاه طراحی کرده اند در حالی که زیر دریایی هایی که با سوخت اتمی کار می کنند می توانند بدون وقفه به دور دنیا سفر کنند.

زیر دریایی های تخصصی می توانند برای انجام تحقیقات تا عمق بسیار زیادی پایین بروند. آنها را با استفاده از کابل متصل به کشتی مادر ، پایین می فرستند. از زیر دریایی ها برای تفریح هم استفاده می کنند.زیر دریایی های تفریحی امکان دیدن زندگی زیر آب را برای گردشگران فراهم می کند. علاقه به کاوش در اعماق اقیانوس، انگیزه ی پیشگامان ساخت زیر دریایی بود.

 

طراحان زیر دریایی :

این طراحان در انجام این کار نیز مانند بسیاری از پیشرفت های علمی، از مشکلاتی که پیش روی آن ها بود، اطلاع چندانی نداشتند. بدیهی ترین چالش، چگونگی فروبردن زیر دریایی در آب و بازگرداندن آن به سطح آب بود. علاوه بر این، مشکلات دیگری هم وجود داشت. مثلا نگهداری یک مخزن هوا درون زیر دریایی. به حرکت در آوردن زیر دریایی پیش از اختراع پروانه و اطمینان اینکه آب به داخل زیر دریایی نشت نکند. دو عامل مهم دیگر که باید به آن ها توجه می کردند، اثر فشار آب بر اجسام درون آن، حتی در آب های بسیار کم عمق و تفاوت بین چگالی آب شیرین و آب دریا بود. همین طور که این آزمایش ها نتایج بیش تر و بیش تری را فراهم کردند، طراحی زیردریایی به شکلی که امروز می بینیم به وجود آمد.

 

زندگی روی کشتی :

زیر دریایی یک ماشین جنگی است. اولویت اول این است که بدنه ی آن را با تجهیزاتی پر کنند که کمک می کنند با بیشترین کارایی وظیفه ی اصلی اش را انجام دهد. خدمه دومین اولویت هستند و باید هر جا که فضای خالی برای آن ها وجود دارد، خود را جا دهند. مثلا در زیر دریایی های دیزلی کوچک جنگ جهانی دوم ، خدمه در کنار اژدها می خوابیدند و کیپ در کیپ هم قطارشان زندگی می کردند.

برق باتری ها برای راه اندازی موتور های پیشران لازم بود در نتیجه مقدار کمی از آن را می شد برای پخت و پز و تصفیه ی آب آشامیدنی استفاده کرد. تخلیه ی زباله ها و تهویه ی هوا فقط یک بار در روز مقدور بود و آن هم شب ها که زیر دریایی به سطح آب می رفت. نتیجه ی همه ی این ها محیطی پر سر و صدا ، تنگ ، بدبو و خطرناک برای زندگی و کار کردن بود.

 

زیر دریایی _ انتشارات آثار برات

فهرست کتاب ( دانشنامه زیر دریایی ) :

زیر دریایی چیست ؟

زیر دریایی چگونه کار می کند؟

پیش رانش زیر دریایی

رویاها و طرح های اولیه

حصرشکن ها

زیردریایی واقعی متولد می شود

زیردریایی ها به جنگ می روند.

مدل های نابود شده

جنگ جهانی دوم

مینی زیردریایی ها

عصر انرژی اتمی

توازن قدرت

ساختار زیردریایی اتمی

اهتزار پرچم

زندگی روی کشتی

چه تغییراتی در زیردریایی ها پدید آمده است ؟

پریسکوپ بالا !

جنگ افزار های زیردریایی

جنگ علیه زیر دریایی ها

ارتباط و ناوبری

فجایع زیر دریایی

ایمنی زیر دریایی

پیشگامان اعماق

به سوی ژرفنا

لاشه ی کشتی

موجودات ساکن در اعماق

زیردریایی هایی برای تفریح

زیر دریایی های آینده

 

کتاب دانشنامه مصور زیر دریایی را به همراه تخفیف ویژه از انتشارات آثار برات خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)