تخفیف!

دایره المعارف داروشناسی گیاهی

فرهنگ استفاده از فرآورده ها و دارو های گیاهی

۱۴۴.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9789646953963 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 850 گرم
ناشر

زرقلم

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ ششم

درباره ی کتاب دایره المعارف داروشناسی گیاهی :

کتاب راهنمای جامع و مصور داروسازی گیاهی، نکاتی مهم و اساسی در مورد چگونگی مصرف و کاربرد گیاهان دارویی، چگونگی ترکیب‌شان جهت درمان بیماری‌ها و… ارائه می‌دهد.
سلامت انسان‌ها و تلاش جهت درمان هرچه سریع‌تر بیماری‌ها دارای اهمیت ویژه‌ای است و همواره جزء دغدغه‌های اصلی جوامع بشری بوده است. هر ساله چند صد میلیارد دلار در دنیا برای این موضوع هزینه صرف می‌شود. اغلب بیماری‌ها و مشکلات جسمی و روحی ناشی از استراحت ناکافی، توجه نکردن به تغذیه مناسب، ضعف سیستم دفاعی بدن، کهولت سن و… رخ می‌دهد.
در حوزه سلامت بشر گیاهان دارویی در زندگی انسان جایگاه ویژه‌ای را به عنوان گیاهان شفابخش داشته و به صورت آداب و سنت‌های قدیمی از هر نسلی به نسل آینده منتقل می‌شود.
در دنیای امروز با توجه به اینکه فرهنگ حفظ سلامت بشر در میان قشرهای مختلف مردم افزایش پیدا کرده است بهره‌گیری از گیاهان دارویی به صورت‌های مختلف همچون تازه و خشک، قرص و کپسول، اسانس و عرق، کرم و پماد، دمنوش و جوشانده و تنتور رواج پیدا کرده و گردش مالی حدود 50 میلیارد دلار را در سال 2006 به همراه داشته است.
ایران سابقه بلند مدتی در زمینه‌ی استفاده و کاربرد گیاهان دارویی دارد، اما با این حال امروزه بهره‌گیری از این گیاهان و همچنین اعتماد و اعتقاد به آن‌ها در میان قشرهای گوناگون افزایش چشم‌گیری به همراه داشته است. این موضوع ضرورت آموزش و اطلاع‌رسانی درست را در میان علاقمندان گیاهان دارویی افزایش داده است.

 

مهم ترین خواص دارویی عرق سیر عبارت اند از: کاهش دادن فشار خون ، قند خون ، چربی خون ، تقویت کار گلبول های قرمز ، تنظیم کننده مقدار کلسترول ، ضد عفونی کننده ، ضد باکتری ، ضد سرطان ، ضد ورم روده ، جلوگیری از مسمومیت ناشی از نیکوتین سیگار و آلودگی هوا و…

 

این کتاب دائرة المعارف داروشناسی گیاهی نوشته ی کاظم کیلنی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)