تخفیف!

دایره المعارف مصور تاریخ علم

تاریخ علم از اختراع چرخ تا فیزیک کوانتم

۶۶۵.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786008269083 دسته: ,

جزئیات کتاب

وزن 1503 گرم
ناشر

سایان

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

درباره ی این کتاب دایره المعارف مصور تاریخ علم :

 

دایره المعارف مصور اختراعات و اکتشافات تاریخ ساز : حدود یک و نیم میلیون سال پیش نیاکان ما در دشت های آفریقا با تراشیدن سنگ ها تیشه هایی زمخت ساختند.آزمون و خطا-نخستین تلاش علمی-به ظهور ابزارهایی انجامید. شبه انسانها می توانستند با آن ها گوشت را از استخوان حیوانات جدا کنند.برای پیدا کردن ریشه های خوراکی یا آب زمین را بکنند. دیگر کتب علمی و دانشنامه های نشر آثار برات….

بالاخره شکار کنند و پوست حیوان هایی را که پیدا می کردند برای تهیه پوشاک بکنند. وقتی پیش انسان ها حدود سیصد هزار سال پیش آتش را رام کردند رژیم غذاییشان هم بهتر شد.ما تنها گونه ای هستیم که از ابزار استفاده کردیم . ما شکل تکامل آیندگانمان را تغییر دادیم. علم و فناوری که زاده ی علم است ، چنان سریع پیش می روند که نمی توانیم پیش بینی کنیم قوه ی اختراع به کجا می رسد. آیا باز هم سیر تکامل خود را تغییر خواهیم داد؟ نتیجه هرچه باشد ، تاریخ درخشان علم هیچ تردیدی برجای نمی گذارد که زندگی ما از هر زمان دیگری بهتر ، سالم تر و رضایت بخش تر خواهد بود.

 

 

قسمتی از کتاب دایره المعارف مصور اختراعات و اکتشافات تاریخ ساز:

 

توانایی تغییر جهت نیرو ، انتقال آن از یک محور چرخشی به محوری دیگر ، یا تبدیل نیرو به جا به جایی از ابعاد کلیدی بسیاری از ماشین های مدرن است . با این حال ، این کارکرد مکانیکی اغلب به فنون چرخ دنده محوری متکی است که قرن ها عمر دارند.چرخ دنده چرخی است که روی یک محور گردشی مرکزی سوار می شود و دندانه هایی روی لبه ی بیرونیش دارد که می توانند با دنده های چرخ دنده ی دیگر چفت شوند. این دنده ها به چرخ دنده امکان می دهدکه حرکت زاویه ی خود را به همسایه اش سرایت دهد و رابطه ای جفتی به نام نیرو به وجود آورد.
اختراع/اکتشاف/تاریخ/علم/فناوری/دایرة المعارف اختراعات/ مصور/نشر سایان
این کتاب دایره المعارف مصور اختراعات و اکتشافات تاریخ ساز را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)