تخفیف!

دایره المعارف مصور هیولاهای کوچک

بزرگ ترین ، سریع ترین و کشنده ترین حشرات روی زمین

۲۰۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786008269458 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 1242 گرم
ناشر

سایان

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

درباره ی کتاب دایره المعارف مصور هیولاهای کوچک :

اثري است از جان وودوارد با ترجمه ي پژمان نوروزي، فرناز حيدري، محمود حاج زمان و … به چاپ انتشارات سايان.

نويسنده در كتاب پيش رو اطلاعاتي شگرف و جامع درباره ي آناتومي گروه هاي مختلف بندپايان، مهارت ها، شرايط زندگي و بقاي آن ها همراه با تصاوير واقعي ارائه مي دهد.
دنیا پر است از جانور از هر شکل و اندازه و نوعی که فکرش را بکنید. ما معمولا جانوران بزرگتری مانند پستانداران ، پرندگان ، دوزیستان ، و ماهی ها می شناسیم و به آنها توجه می کنیم ، اما جانوران ریز تر و کمتر مورد توجهی هم در دنیا وجود دارند که تعدادشان به مراتب بیشتر است ، منظورمان حشرات و عنکبوت ها است . این ها شامل جانورانی عمدتا ریز و کوچک هستند که می توانیم آن ها را موفق ترین جانوران هستی بنامیم ، مثلا حشرات نخستین جانوران کره ی زمین هستند که توانایی پرواز به دست آورده اند و با این کار ، از دست شکارچیان فرار کردند و برای به دست آوردن غذا و یافتن جفت به گوشه و کنار هستی سرک کشیدند.

بخشی از کتاب دایره المعارف مصور هیولاهای کوچک :

بال هاي بيشتر پروانه ها از پولك ها و فلس هايي پوشيده شده است كه مانند سفالينه هاي سقف هاي شيرواني روي هم قرار گرفته اند. رنگ هاي متنوع و درخشان بال پروانه ها به دليل شكست و بازتاب نور روي اين پولك ها رخ مي دهد؛ اما در مورد پروانه هاي بال شيشه اي موضوع متفاوت است. اين پروانه ها فقط در حاشيه ي بال هايشان پولك دارند و باقي سطح بال، مانند شيشه شفاف است. البته بهتر است بگوييم بال اين پروانه ها فراشفاف است؛ زيرا ساختارهاي ميكروسكوپي درون بال مانع از بازتاب نور و برق زدن بال هاي پروانه زير نور آفتاب مي شود؛ بنابراين پروانه هاي بال شيشه اي از نگاه شكارچيان، تقريبا نامرئي اند.
کتاب دایره المعارف مصور هیولاهای کوچک را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
 
دایره المعارف / هیولا های کوچک / عنکبوت ها / حشرات / پروانه ها / کرم ها / کتاب حشرات مصور/ نشر سایان
0/5 (0 نظر)