تخفیف!

دایره المعارف مصور کتاب مقدس

کتابی خواندنی و جذاب که داستان های عهد عتیق و عهد جدید را بیان می کند همراه با * تخفیف ویژه *

۱.۰۵۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786008269779 دسته: , , , ,

جزئیات کتاب

ابعاد 28 × 21 × 28 سانتیمتر
نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت /قاب دار

تعداد صفحات

دایره المعارف مصور کتاب مقدس

درباره ی کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس :

دایره المعارف مصور کتاب مقدس

مؤلف دایره المعارف مصور کتاب مقدس گروه مؤلفین انتشارات دورلینگ کیندرزلی می باشد.

مترجم این کتاب الهام شوشتری زاده می باشد.

کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس در سایز رحلی و دارای قاب کشویی می باشد.

جلد دایره المعارف مصور کتاب مقدس سخت می باشد.

این اثر در 520 صفحه گلاسه مصور رنگی می باشد.

 

کتاب مقدس _ فروشگاه آثار برات

 

PDF دایره المعارف مصور کتاب مقدس

 

کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس :

کتاب مقدس مشهورترین کتاب جهان است. نام انگلیسی این کتاب the Bible را هم از واژه ی یونانی بیبلس گرفته اند که به معنی «کتاب» است. اجزای مختلف این کتاب در طول دورهای هزار ساله کنار هم قرار گرفته اند و، به استثنای قرآن، هیچ کتاب دیگری در تاریخ بشر چنین تأثیرگذار نبوده است یا بر قوه ی خیال ما چنین سایه نینداخته است. برگ های کتاب مقدس پر از شعر، داستان های اساطیری، روایت های تاریخی و سرودهای دینی ست.

در کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس، قصه های فریب و قتل و جنگ کنار ناب ترین داستان های عاشقانه نشسته اند. پادشاهی ها بر باد می روند و دوباره پا می گیرند.

خیانت و نفرت با متعالی ترین نمودهای بخشش و رستگاری در هم تنیده اند. برای خیلی ها، دایره المعارف مصور کتاب مقدس فقط مجموعه ای از برترین داستان های تاریخ بشر نیست؛ بیش از یک سوم جمعیت جهان معتقدند که این کتاب کلام خداوند است یا در کلام خداوند ریشه دارد.

یهودی ها، مسیحی ها و مسلمان ها ابراهیم را نیای روحانی خود می دانند؛ مردی از اور که اولین شخصیت بزرگ عهد عتیق است.

 

بن مایه های محوری کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس:

گرچه به شکلی بی همتا یهودی مسیحی اند، نقاط اشتراک زیادی با دیگر ادیان بزرگ جهان دارند، از جمله با باور به زندگی پس از مرگ و با قاعده ی طلایی «آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند» که رهنمودی برای زندگی ست. در دورهای طولانی از تاریخ بشر و در بسیاری از مناطق جهان، کتاب مقدس رکن زندگی مردم بوده و الهام بخش شکوهمندترین آثار هنری و برترین موسیقی ها شده است.

همه ی کتاب های خطی پر از نقاشی های نفیس در صومعه های سده های میانه قسمت هایی از مقدس بودند. مجموعه ی دیوارنگاره های تماشایی میکل آنژ در کلیسای سیستین واتیکان در رم نسخهی تصویری چشم نوازی از کتاب مقدس است که از آفرینش جهان تا روز حساب را به تصویر کشیده است.

آهنگسازان هم در ساخت قطعه های برگرفته از متون دینی، شرح مصائب مسیح، نیایش های عشای ربانی، اپراها و سرودهای روحانی از کتاب مقدس بهره گرفته اند. حتی زبان روزمره ی ما هم پر از اصطلاحاتی ست که ریشه در کتاب مقدس دارند.

 

قرن پانزدهم :

کتاب مقدس یکی از اولین کتاب هایی بود که چاپ شد و حالا، همه یا بخش هایی از آن، به بیش از ۲۰۰۰ زبان ترجمه شده است. در دو هزاره ی اخیر، باور به پیام کتاب مقدس باعث شده است صدها هزار مسیحی برای تبلیغ دین شان به سرزمین های دوردست سفر کنند. پیام اصلی کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس درباره ی محبت است. پیامی که الهام بخش نسل های بی شمار است. با این همه، کتاب مقدس در شکل سنتی اش برای خیلی ها غریبه مانده است.

 

کتاب مقدس از مهم ترین ارکان تمدن :

کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس بی تردید از مهم تریـن ارکان تمـدن و فرهنگ غرب است. تمثيل ها، استعاره ها و کهن الگوهـای برگرفته از مجموعه ی متونی که امروز به اسم کتاب مقدس می شناسیم چنان بر اندیشـه و فرهنگ غربی سایه انداخته اند.

که گزاف نیست اگر بگوییم آشنایی با این گنجینه ی بی بدیل برای فهم درست دنیای غرب و در نتیجه، امکان پذیـری تعامل آگاهانه و هوشمندانه با آن ضروری است.

رد پای کهن الگوهایی مثل ســـفر خروج و داسـتان تولـد و تصلیب و رستاخیز عیسی را هـم در هنر و ادبیات غربی میبینیــــم و هـــــم در حيـات اجتماعی و سیاسی جوامع غربی؛ یک مثال مهمش جنبش حقوق مدنی در ایالات متحده که تأثیرپذیری از کهن الگوهای کتاب مقدس هــــم در چهارچوب های فکری و هم در تاکتیک های عملی اش (مثلا راهپیمایی معروف مارتین لوتر کینگ و همراهانش از سلما تا مونتگمری) عیان است.

 

دایره المعارف مصور کتاب مقدس _ نشر آثار برات

بخشی از کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس :

پوشاک و فرزند آوری

گرچه خدا حکم کرده بود که آدم روی زمین کشت و کار کند همچنان نیازهای آدم و حوا را برآورده می کرد مثلا به جای برگ های درخت انجیر پیراهن هایی از پوست به آنها داد.

گناه در نسل بعد از آدم و حوا هم باقی ماند. قاین برادرش هابیل را کشت و خدا درباره ی او داوری کرد. اما خداوند از آفرینش دست نکشیده بود و همچنان زندگی می بخشید و از آن محافظت می کرد.

نقش حوا به عنوان مادر جمله ی زند گان هم تغییر نکرد و چند فرزند به دنیا آورد

آدم و حوا خانواده ای ساختند. حوا می دانست که دست خدا در کار است مردی از جانب يهوه یه کف آوردم.

 

مزایای خرید از فروشگاه آثار برات

 

 1. *تخفیف ویژه ی* کتابفروشی آثار برات
 2. ارسال مطمئن

 

پسر شبیه پدر ( کتاب مقدس ) :

آدم و حوا اولین پسرشان را قاین گذاشتند ؛ واژه ای شبیه کلمه ای عیری به معنای حاصل شده و به دست آمده که بازتاب گفته ای بود که از حوا نقل کردیم قاین کشت و کار می کرد و هابیل، پسر دوم شان، دام پروری. شخصیت های این دو برادر هم متفاوت بودند.

برادرها از حاصل کارشان پیشکشی برای خدا بردند. قاین مقداری از محصولات زمین خود را آورد و هابیل بهترین قسمت نخستین بره های گله اش را. خدا پیشکش هابیل را پذیرفت، اما هدیه ی قاین را رد کرد.

قاین به فکر فرو رفت و خشمگین و آزرده شد. خداوند به او هشدار داد که اگر احساساتش را مهار نکند، ویرانگر و گناه آفرین خواهند شد.اما ميل لجام گسیخته ی قاین هم، مثل میل لجام گسیخته ی والدینش، پیامدهای فاجعه باری داشت . او هشدار خدا را ناديده گرفت، علیه برادرش دسیسه چید، به صحرا کشاندش، و آنجا او را کشت.

 

پیدایش دعا :

آدم و حوا پسری دیگر به نام شیث به دنیا آوردند، تلخی ها و شیرینی هایی که انسان ها در زندگی تجربه می کردند کم کم بشر را به عبادت الهي و کمک خواستن از خدا سوق داد پیشکش
آن گاه آغاز به خواندن نام یهوه کردند.

« اگر خوش خلق باشی، سر نخواهی افراشت؟ لیک اگر خوش خلق نباشی، گناه بر در نیست؟ جانوری در کمین که بر توطمع دارد بر آن چیره توانی گشت ؟

 

قاین ملمون :

وقتی خدا از قاین پرسید برادرش کجاست ، عصبانی جواب داد نمی دانم. مگر من نگهبان برادر خویشم ؟ خدا می دانست قاین چه کرده است و به او گفت که فریاد خون هابیل را از زمین می شنود.

خدا قاین را لعن کرد: چون خون هابیل را دست قاین بر خاک ريخته بود. از آن پس خاک به او محصول نمی داد و این گونه بود که قاین کوچ نشین شد آوارهای.. که زمین را می پیماید.

خدا می دانست که ممکن است دیگران بخواهند سر رشته ی کار را به دست بگیرند و قاین را بکشند، بنابراین گفت هر که قاین را بکشد هفت برابر تاوان خواهد داد، و بعد نشانی بر قاین نهاد.

قاین هم راهی سرزمین نود در شرق عدن شد. بعد قاین ازدواج کرد. صاحب پسری به اسم خنوخ شد. یک شهر ساخت. اولین شهری که کتاب مقدس درباره اش حرف می زند.

ترکیب کم رسمیت تر زندگی کوچ نشینی تفاوت دارد کتاب مقدس می گوید ششمین نسل خانواده ی قاین پیشگام چند حوزه شدند: يابال بنیان گذار چادرنشینی و گله دار بود، برادرش یوبال (نیای جمله چنگنوازان و نی زنان) بود. و برادر ناتنی شان توبال قاین (نیای جمله ی مسگران و آهنگران بود. )

 

قتل :

قتل يعني گرفتن جان انسان ها و به تعبیر کتاب مقدس قاتل قدرت خدا برای جان بخشیدن و جان گرفتن را غصب می کند. قاین این به سبب این جرمش متحمل مجازات سختی شد . خدا او را لعن کرد اما این لعن با رحمت همراه بود و قاین از صیانت الهی هم برخوردار شد. خدا می خواست تا به به این ترتیب چرخه ی خشونت و تلافی جویی را متوقف کند. در سرزمین بنی اسرائیل ( اگر کسی انسانی را بزند، هر که باشد باید بمیرد )

 

فهرست کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس :

تاریخ کتاب مقدس

 • از الواح سنگی
 • متون عبری
 • متون مسیحی
 • نویسندگان انجیل ها
 • کشف طومار های بحر المیت
 • کشف مقدس در جهان

 

عهد عتیق

 • سرآغاز
 • شه پدران
 • خروج
 • در سرزمین موعود
 • پادشاهی اسرائیل
 • حکمت و ستایش
 • پادشاهی دوپاره
 • سقوط تبعید و بازگشت
 • میان عهد عتیق و عهد جدید

 

عهد جدید

 • مسیح می آید
 • ملکوت خداوند
 • صلیب و مقبره
 • تولد کلیسا

 

پیوست ها

 

کتاب دایره المعارف مصور کتاب مقدس را به همراه تخفیف ویژه از ما خریداری کنید.

 

0/5 (0 نظر)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دایره المعارف مصور کتاب مقدس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *