تخفیف!

دیوان حافظ نفیس به همراه جعبه کد 1974

به همراه جعبه ی نفیس چرم

۶۸۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 1974 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 2303 گرم
ناشر

پیام عدالت

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت / چرم / جعبه دار

تعداد صفحات

 

مشخصات دیوان حافظ نفیس به همراه جعبه :

دیوان حافظ نفیس به همراه جعبه دارای جعبه جنس چرم سخت با نقوش برجسته است.
جلد کتاب جنس چرم / سخت با نقوش برجسته می باشد.
این دیوان در سایز وزیری موجود می باشد.
نشر منتشر کننده ی این دیوان حافظ نفیس و زیبا انتشارات پیام عدالت  می باشد.
جنس کاغذهای کتاب گلاسه ی معطر و حاشیه ی رنگی می باشد.
این دیوان دو زبانه می باشد.
کاغذ های صفحات کتاب لب طلا می باشد.

درباره ی حافظ و اشعار او :

شمس ‏الدین محمد “خواجه حافظ شیرازی”، ملقب به لسان الغیب و ترجمان الاسرار، عارف، شاعر و غزلسرای بزرگ و بلند آوازه ایران، در سده هشتم هجری متولد شده است. از تاریخ تولد  مدت عمر و احوال حیات حافظ، آگاهی ما بسیار اندک است  در غالب مآخذ نام پدرش را “بهاء‏الدین” نوشته‏اند. تذکره نویسان نوشته‏اند که نیاکان او از کوهپایه اصفهان بوده‏اند و نیای او در روزگار حکومت “اتابکان سلغری” از آن جا به شیراز آمده و در همان شهر ساکن شده‏اند و نیز چنین نوشته‏اند که پدرش “بهاء‏الدین محمد” بازرگانی می‏کرد و مادرش ا ز اهالی کازرون بوده و خانه ایشان در دروازه کازرون بود.
غزل حافظ، هم دارای سطوح عاشقانه چون غزل سعدی است، هم دارای سطوح عارفانه چون غزل عطار و مولانا و عراقی و هم از سوی دیگر وظیفه اصلی قصیده را که مدح است بر دوش دارد. از این رو شعر حافظ نماینده هر سه جریان عمده شعری قبل از اوست و قهرمان شعر او، هم معبود و هم معشوق و هم ممدوح است. شعر حافظ در محور عمودی، بیشتر دنیوی و عاشقانه یا مدحی است و مضامین مختلف از جمله عرفان در محورهای لفظی است و کسانی که شعر او را عرفانی می‌دانند به محور افقی توجه دارند، یعنی ابیات او را مستقل می‏پندارند.
در این که بین ابیات حافظ ارتباط هنری ظریفی است هیچ شک نیست. اما باید توجه داشت که ارتباط طولی با وحدت موضوع فرق می‏کند و ارتباط ابیات او با هم گاهی از طریق تداعی واژه‏ها و معناها است. آن چه شعر او را از شعر شاعران گروه تلفیق جدا می‏کند، علاوه بر لطف خدادادی سخن این است که حافظ، شاعری سیاسی و مبارز هم هست و با زبان ایهام و طنز به مسائل حاد اجتماعی دوره خود پرداخته است و با نوع شاهان متظاهر و زاهدان ریایی و صوفیان دروغین به مبارزه ای جانانه مشغول بوده و از این رو شعر او پراز اشاره‏های تاریخی به اوضاع و احوال عصر اوست که بسیاری از آن‌ها برما مجهول است.
دیوان حافظ نفیس به همراه جعبه را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای مشاهده ی دیوان های نفیس و با ارزش دیگر روی این لینک کیلیک کنید.
0/5 (0 نظر)