تخفیف!

رباعیات خیام جلد مینیاتوری کد 0845

رباعیات خیام قاب دار مینیاتوری

۲۲۴.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 0845 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 856 گرم
ناشر

یاقوت کویر

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت /قاب دار

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول 1395

 

مشخصات کتاب رباعیات خیام جلد مینیاتوری:

این کتاب جلد سخت و دارای قاب کشویی  می باشد.
جلد آن نفیس و دارای لبه طلا و طرح مینیاتوری  می باشد.
این کتاب در سایز وزیری و 270 صفحه ی آراسته و تذهیب شده می باشد.
خوشنویسی این کتاب توسط رضا ظرفیان انجام شده است.
این کتاب در 192 صفحه به پنج زبان فارسی ، انگلیسی ، آلمانی ، فرانسوی و عربی است.

درباره ی رباعیات خیام:

نقش خیام در ادبیات فارسی بسیار اهمیت دارد جایگاه ویژه علمی او در جامعه و در شعرش، اثر ماندگاری بر ادبیات فارسی گذاشته و جریانی را خلق کرده که به عنوان جریان رباعی خیامی می‌شناسیم، از اواخر قرن پنجم و اوایل قرن ششم این جریان استمرار داشته است. خیام از شاعران اوایل دوره سلجوقی است و به اعتقاد بسیاری از اهالی ادب در میان پنج شاعر بزرگ ایرانی از لحاظ اشتهار در ادبیات جهان قرار می گیرد.
قالب رباعی به دلیل کوتاه بودن و ایجازی که داشته است می‌توانسته درخشش لحظه‌ای اندیشه خیام را در خود نشان بدهد اندیشه نابی که حس خاصی را منعکس و در کوتاه ترین زمان آن را منتقل کند، به خاطر سپردن این قالب ساده بوده و در خاطر افراد جای می گرفته است.
 مهمترین ویژگی شعر خیام استعاره است که آن وجه نمادین و تمثیلی را هم دارد، مثلاً او از دایره برای بیان گردش هستی استفاده می کند، از مفهوم بنا استفاده می‌کند که سرنوشت زندگی و مرگ انسان را بازگو می کند و می پرسد اگر بنای زندگی انسان کامل است چرا خراب می‌شود و اگر نقص دارد چرا ساخته می شود. خیام وجود آدمی را به پیاله تشبیه می کند. این روش تمثیلی برخورد شاعرانه او با مفاهیم فلسفی است. او از چارچوبی قاعده مند تمثیل برای ساده کردن مفاهیم علمی و بیان آن چه در دل دارد، استفاده کرده است.
کتاب نفیس رباعیات خیام را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)