تخفیف!

رباعیات خیام نفیس کد 3157

رباعیات خیام نفیس کد 3817 نفیس به همراه قاب کشویی

۲۸۸.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 3157 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 907 گرم
ناشر

راه بیکران

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت / چرم / قاب دار

تعداد صفحات

 مشخصات کتاب رباعیات خیام نفیس :

رباعیات خیام نفیس  جلد سخت و قاب دار کشویی می باشد.
جلد آن نفیس و از جنس چرم و لیزری می باشد.
جلد این اثر چرم و به رنگ قهوه ای با نقوش برجسته است.
صفحات این کتاب تمام مصور ، رنگی و جنس آن گلاسه می باشد.
این کتاب در 192 صفحه به چهار زبان است.
 

درباره ی رباعیات خیام نفیس :

نقش خیام در ادبیات فارسی بسیار اهمیت دارد جایگاه ویژه علمی او در جامعه و در شعرش، اثر ماندگاری بر ادبیات فارسی گذاشته و جریانی را خلق کرده که به عنوان جریان رباعی خیامی می‌شناسیم، از اواخر قرن پنجم و اوایل قرن ششم این جریان استمرار داشته است. خیام از شاعران اوایل دوره سلجوقی است و به اعتقاد بسیاری از اهالی ادب در میان پنج شاعر بزرگ ایرانی از لحاظ اشتهار در ادبیات جهان قرار می گیرد.
قالب رباعی به دلیل کوتاه بودن و ایجازی که داشته است می‌توانسته درخشش لحظه‌ای اندیشه خیام را در خود نشان بدهد اندیشه نابی که حس خاصی را منعکس و در کوتاه ترین زمان آن را منتقل کند، به خاطر سپردن این قالب ساده بوده و در خاطر افراد جای می گرفته است.
 مهمترین ویژگی شعر خیام استعاره است که آن وجه نمادین و تمثیلی را هم دارد، مثلاً او از دایره برای بیان گردش هستی استفاده می کند، از مفهوم بنا استفاده می‌کند که سرنوشت زندگی و مرگ انسان را بازگو می کند و می پرسد اگر بنای زندگی انسان کامل است چرا خراب می‌شود و اگر نقص دارد چرا ساخته می شود. خیام وجود آدمی را به پیاله تشبیه می کند. این روش تمثیلی برخورد شاعرانه او با مفاهیم فلسفی است. او از چارچوبی قاعده مند تمثیل برای ساده کردن مفاهیم علمی و بیان آن چه در دل دارد، استفاده کرده است.
کتاب نفیس رباعیات خیام را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
برای خریداری و دیدن از دیگر کتب نفیس فروشگاه اینترنتی انتشارات آثار برات به این لینک مراجعه کنید.
0/5 (0 نظر)