تخفیف!

ربه کا جلد سخت

اگر قرار باشد از شاهکارهای کلاسیک عاشقانه در جهان فهرستی تهیه کنیم، بدون شک نام یکی از کتاب‌های این فهرست ربکا اثر «دافنه دو موریه» است

۸۱.۶۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786006267746 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 670 گرم
ناشر

لیدا

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

درباره ی کتاب ربه کا جلد سخت :

اگر قرار باشد از شاهکارهای کلاسیک عاشقانه در جهان فهرستی تهیه کنیم، بدون شک نام یکی از کتاب‌های این فهرست ربکا اثر «دافنه دو موریه» است. کتابی که راويت‌كننده‌ي يك قصه‌‌ي مرموز و عاشقانه است و با این‌که نزدیک به هشتاد سال از انتشارش می‌گذرد، هنوز هم خواندن آن لذت‌بخش است و ذهن‌ مخاطب‌اش را تا پايان درگیر می‌کند.
نوع روایت زیبا و تاثیرگذار داستان ربه‌کا باعث شده تا خواننده در تمام موقعیت‌ها و اتفاق‌ها به دنبال سرنوشت شخصیت‌ها باشد. ربکا جزو آن دسته از کتاب‌های پرکشش و خوش‌خوانی است که تا آن را تمام نکنید، نمي‌توانيد رهایش ‌کنید. یکی از افرادی که این موضوع را به خوبی درک کرد «آلفرد هیچکاک» کارگردان بزرگ آمریکایی بود که فیلم فوق‌العاده‌‌ای براساس داستان این کتاب ساخت.

داستان کتاب ربه کا جلد سخت:

در رمان ربه کا جلد سخت زندگی دختر جوانی روایت می‌شود که ندیمه‌ی يك زن ثروتمند است. دافنه دو موریه تا پايان داستان اسم اين نديمه را به خواننده‌ها نمي‌گويد و فقط او را با نام خانم دووینتر به خواننده‌ها معرفي مي‌كند. خانم دووینتر در یکی از سفرها با ارباب خود در يك از هتل ییلاقی ساكن مي‌شود. او در اين هتل با مرد میانسال و ثروتمندی‌ به‌ نام‌ ماكسیم‌ دووینتر آشنا مي‌شود و بعد از مدتی باهم ازدواج‌ می‌کنند.
ماکسیم اما به‌تازگی همسر خود، ربکا را از دست داده و به ‌تنهایی در شهر مندرلی زندگی می‌کند. ازدواج دختر جوان با ماكسیم‌ دووینتر و ورودش به عمارت او آغاز سرنوشت مسحور کننده و پیچیده‌ای برای زن جوان است. زن جوان بعد از ورود به خانه‌ي اشرافي كم‌كم شيفته‌ي بانوي اول اين خانه و شيفته‌ي شخصیت آن می‌شود.
در همان شروع داستان ربه کا جلد سخت او تلاش مي‌كند از شنيده‌هاي اهالي خانه ربکا را بشناسد و به هويت او پي ببرد. جذابيت داستان از وقتي شروع مي‌شود كه زن جوان تلاش مي‌كند تا مانند ربکا رفتار کند، اما در ادامه متوجه تناقض و تضادی عجیب می‌شود. چالش اصلی داستان ربه کا جلد سخت در این زمان شروع می‌شود.
مخاطب رمان عاشقانه ربکا در درگير فضاسازی بی‌نظیر دافنه دو موریه مي‌شود و تا زماني كه هویت واقعی ربکا را کشف نكند، نمی‌تواند دست از خواندن بکشد و كتاب را زمين بگذارد. آن چیزی که بیش‌تر از هر موضوعی خواننده را به دنبال صفحات کتاب می‌کشاند این است که ربکا زنده نیست، اما شخصیت او چنان پرداخته و تاثیرگذار روایت می‌شود که خواننده حضور او را در طول داستان حس می‌کند.

خصوصیات کتاب ربه کا جلد سخت

کتاب ربه کا جلد سخت داستانی جذاب و گیرا دارد که هر خواننده‌ای را مجذوب و مسحور خود می‌کند؛ به‌طوری‌که نمی‌توان حتی از یک صفحه‌ی آن هم گذشت. ویژگی دیگر این کتاب فضاسازی بی‌نظیر و بی‌نقص آن است.

دوموریه به‌گونه‌ای شما را با خط داستان و فضای حاکم در آن همراه می‌سازد که شما می‌توانید به‌راحتی در ذهن‌تان، تمام اتفاقات داستان را فضاسازی کنید و خود را درون املاک دووینتر و کنار همسر جوان آن ببینید.
این کتاب مناسب کسانی است که می‌خواهید برای نخستین‌بار آنها را به کتاب و کتاب‌خوانی علاقه‌مند کنید؛ بنابراین می‌تواند بهترین هدیه برای کتاب‌اولی‌ها باشد.

داستان ربه کا به‌دلیل جذابیتش موردتوجه سینماگران نیز قرار گرفته است. در این بین، آلفرد هیچکاک فقید به‌طرز استادانه‌ای آن را به‌تصویر کشیده که پیشنهاد می‌کنم حتما از دیدن آن لذت ببرید.
البته پیشنهاد دیگر، برای آن دسته از علاقه‌مندانی است که می‌خواهند این رمان را بشنوند. به این افراد نیز شنیدن کتاب صوتی ربه کا را توصیه می‌کنیم.

 

قسمتی از کتاب ربه کا اثر دافنه دوموریه :

چه خوب بود وسیله‌ای اختراع می‌شد که خاطرات را مثل عطر در بطری نگه می‌داشت. از آن پس دیگر محو و یا کهنه نمی‌شدند و آدم هر وقت می‌خواست، درِ بطری را باز می‌کرد و مثل این بود که لحظات را بار دیگر زندگی می‌کند.
دیگر هرگز نمی‌توانیم برگردیم؛ در این شکی نیست. گذشته هنوز بسیار نزدیک است. چیزهایی که می‌خواهیم فراموش کنیم و پشت سر بگذاریم، بار دیگر زنده می‌شوند و آن احساس ترس و ناآرامی مرموزی که رفته‌رفته به وحشتی کور و نامعقول منتهی می‌شد، ممکن است مثل گذشته به‌نحوی غیرمنتظره، به‌همراه همیشگی‌مان تبدیل شود.

کتاب ربکا اثر دافنه دوموریه نشر سپهر ادب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)