تخفیف!

ساحل تهران

ساحل تهران مجموعه‌ی پنج داستان کوتاه از مجید قیصری است. کودک، شهر و جنگ عناصر مشترک این مجموعه‌اند.

۴۹.۳۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786003539235 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 150 گرم
ناشر

افق

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب ساحل تهران نوشته ی مجید قیصری :

ساحل تهران مجموعه‌ی پنج داستان کوتاه از مجید قیصری است. کودک جنگ و شهر عناصر مشترک این مجموعه‌اند. مجید قیصری، داستان‌نویس بنام ایرانی، کلکسیونی از چند داستان را که در سال‌های متفاوت نوشته است، در این مجموعه گرد هم آورده. جنگ، خاطره‌ی جنگ و موضوعات اجتماعی از درون‌مایه‌های اصلی این مجموعه به حساب می‌آیند. قیصری در داستان «ساحل تهران» از ماجرای پسربچه‌ای می‌گوید که همراه با یک راننده به جایی عجیب در جنوب‌شرقی تهران می‌رود تا مرغ‌های دریایی را ببیند. همه می‌دانیم که تهران ساحل ندارد، اما آیا واقعاً همین‌طور است؟

درباره‌ی نویسنده‌ی مجموعه داستان ساحل تهران:

مجید قیصری (متولد دی‌ماه سال 1345 در تهران) نویسنده‌ی معاصری است که روان‌شناسی خوانده و از سال 1372، داستان می‌نویسد. او در جشنواره‌ها و جوایز بسیاری داوری کرده و خودش هم برنده‌ی چندین جایزه و افتخار ادبی بوده، از جمله برگزیده‌ی جایزه‌ی ادبی اصفهان، رمان برتر اورسیای روسیه 2018، کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، جایزه‌ی مهرگان و غیره.

قسمتی از کتاب ساحل تهران نوشته ی مجید قیصری:

ته‌سیگارها را جمع می‌کردم و می‌رفتم ته پل و به این فکر می‌کردم چرا تابه‌حال نگاهم به این پرنده‌ها نیفتاده؟ چند تا پر سفید افتاده بود روی پل. دولا شدم یکی را که از همه بزرگ‌تر بود، برداشتم و چشم‌هایم را بستم و دست کشیدم به پرزهای نرم پر و گوش سپردم به صدای پرنده‌ها. احساس کردم کنار دریا هستم. صدای امواج دریا را می‌شنیدم، بوی خنکی دریا می‌آمد، بوی شوری، بوی زهم، بوی صدف‌های دریایی را احساس می‌کردم. کم مانده بود کفش‌هایم را درآوردم، روی ساحل شنی راه بروم…
کتاب ساحل تهران ( مجموعه داستان کوتاه ) نوشته ی مجید قیصری نشر افق را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]