تخفیف!

سرزمین جاوید چهار جلدی

توصیف تاریخ قبل از پادشاهی مادها یعنی دوره‌ی حکومت ایران‌بانان زن بر ایرانویج تا اواخر دوره‌ی حکومت ساسانیان بر ایران

۵۲۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 978964070429 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 4202 گرم
ناشر

نگارستان کتاب

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

درباره ی کتاب سرزمین جاوید چهار جلدی :

سرزمین جاوید اثر ماریژان موله، رومن گیرشمن و ارنست هرتزفلد، در چهار جلد در توصیف تاریخ قبل از پادشاهی مادها یعنی دوره‌ی حکومت ایران‌بانان زن بر ایرانویج تا اواخر دوره‌ی حکومت ساسانیان بر ایران نوشته شده است. این اثر توسط زنده یاد ذبیح‌الله منصوری به فارسی برگردان و تکمیل شده است. در اين مجموعه كتاب از تهاجم‌ها، اساطير و تاريخي كه مربوط به دوران پيشداديان و كيانيان، مادها، هخامنشيان، پارت‌ها و ساسانيان مي‌شود، سخن رانده شده است. پس از آن نشان مي‌دهد كه تازيان و اقوام گوناگون ترك به ويژه مغول‌ها پس از هخامنشيان به ايران آمده‌اند و هميشه اين فرهنگ و تمدن و زبان ايراني بوده كه ملل و اقوام مهاجم را ايراني‌مآب كرده است. عنصر غالب در اصول بنيادي تفكر و بينش ايراني پويايي، سازندگي و بالندگي بوده و همواره به‌صورتي ذاتي در پس هر تهاجمي روند دوباره‌سازي و زنده شدن و رونق دوباره را در پيش گرفته و همواره چون كوهي استوار بر بلنداي تاريخ بر جاي مانده است.

دوره ۴ جلدی کتاب سرزمین جاوید ترجمه منصوری ، یک رمان تاریخی همه پسند نوشته ماریژان موله، هرتزفلد و گیرشمن است که توسط ذبیح الله منصوری به فارسی ترجمه و منتشر شده است. ما ایرانیان در سرزمین خود غریب هستیم برای اینکه آنرا نمی شناسیم و اطلاعات ما راجع به وطنمان از حدود چند تاریخ کلاسیک که همه ناقص و گنگ است تجاوز نمی کند. فی المثل به جای دوره سلطنت پادشاهان اشکانی که چند قرن طول کشیده، یک مغاک عظیم به وجود آمده که چیزی در آن دیده نمی شود، در صورتی که آن پادشاهان بزرگ همه ایرانی بودند و از مشرق تا مغرب حکومت می کردند و می توانستند ارتش های ۳۰۰۰۰۰ نفری بسیج کنند و بعضی ها تصور می کنند که آنها تاتار می باشند. خرید کتاب سرزمین جاوید
تواریخی که ما از ایران در دست داریم و به دست جوانان خود می دهیم که بخوانند مانند کالبد مرده تاریخ است و به همین جهت کسی علاقه ای به خواندن آن ندارد. مگر استادانی که آن را تدریس می کنند و به مناسبت حرفه خود مجبورند آنها را بخوانند.
اولین باری که تاریخی برای ایران نوشته شد حدود ۴۰ سال قبل (الان حدود ۸۰ سال) از طرف مرحوم حسن پیرنیا (مشیرالدوله) بود، ولی آن مرد بزرگ و میهن پرست فقط به منایع فرانسوی دسترسی داشت و زبانهای یونانی قدیم و لاتینی و آلمانی و انگلیسی و پهلوی و سنکسریت را نمی دانست، در صورتی که برای نوشتن تاریخ ایران باید از منابع این زبانها استفاده کرد، البته منظور کوچک کردن کار مرحوم پیرنیا نیست بلکه او در نوشتن تاریخ ایران معلم اول است.
اینک ما در صدد برآمدیم تا تاریخ میهن خود را در حدود توانایی به ایرانیان بشناسانیم و ماخذ نوشته ها هم اکتشافات تاریخی ۴۰ سال اخیر (قبل از سال ۱۳۶۰) و آثاری است که به زبانهای دیگر راجه به ایران نوشته شده است. آنچه در کتاب سرزمین جاویدان ارایه شده است از دیگران یعنی مورخین و محققین دانشمند خارجی اقتباس شده که نام سه نفر از آنها به عنوان نویسنده نام برده شده است.

 

کتاب سرزمین جاوید را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)