تخفیف!

شاهنامه فردوسی دو جلدی چاپ مسکو کد 4032

شاهنامه فردوسی دو جلدی نسخه ی مسکو

۲۰۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 4032 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 2864 گرم
ناشر

بیهق

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت /قاب دار

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

درباره ی شاهنامه فردوسی دو جلدی چاپ مسکو :

این شاهنامه در دو جلدا در 1688 صفحه توسط انتشارات بیهق به چلپ رسیده است.
این شاهنامه جلد سخت دارای طرح جلد بسیار زیبا می باشد.
این شاهنامه همچنین دارای قاب کشویی از طرح جلد کتاب می باشد.
این شاهنامه بر اساس نسخه ی چاپ مسکو و ویراستار آن کاظم عابدینی مطلق است.
کتاب شاهنامه فردوسی اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی است. فردوسی بزرگ در روزگارانی که تازیان بر ایرانیان چیره شده بودند، خون دلها می‌خورد. زبان پارسی می‌رفت تا جای خود را به زبان عربی بدهد و فردوسی چاره را در این یافت که با سرودن این اثر برجسته به شرح دلیریها و پهلوانیهای اسطوره ها و شهریاران ایران زمین بپردازد. فردوسی با این کار خود کمک شایانی به حفظ زبان پارسی و روح استقلال طلبی ایرانیان کرد. این اثر حماسی بی نظیر دارای حدود ۶۰۰۰۰ بیت است. این اثر منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف (فعولن فعولن فعولن فعل) سرایش شده است که فردوسی بزرگ حدود سی سال از زندگی خود را صرف سرودن این شاهکار ادبی کم نظیر کرد. محتوای این کتاب اسطوره‌ها و تاریخ ایران از ابتدا تا فتح ایران توسط اعراب است.
شاهنامه فردوسی چاپ مسکو
شاهنامه هایی که در این دسته بندی مشاهده میکنید براساس نسخه معروف به چاپ مسکو هستند.
قالب شعری شاهنامه
قالب شعری شاهنامه، مثنوی است. قالبی که برای سرودن اشعار طولانی که درون مایه‌ی داستانی و اساطیری دارند، بسیار مناسب است. در این قالب، قافیه‌ها در دو مصرع هر بیت یکسان بوده و قافیه هر بیت با بیت بعدی متفاوت می باشند. به این قالب شعری دوتا دوتا هم می‌گویند. فردوسی با بهره گیری از این قالب و تلفیق آن با سبک خراسانی به زیبایی داستان های طولانی شاهنامه را به تصویر کشیده است بدون آنکه اندکی خستگی ایجاد کند.
موضوعات شاهنامه
شاهنامه‌ی فردوسی، ماجرای رشادت‌های پهلوانان ایرانی است. رشادت‌هایی که گاهی با پیروزی همراه بود و گاهی به شکست می انجامید. داستان‌هایی که از زمان حکومت کیومرث‌ شاه تا شکست سلطنت ساسانی از سپاه اعراب را شامل می‌شود. در این اثر، روایت درگیری با خارجی ها، از هندیان و تورانیان در شرق گرفته تا رومیان و تازیان در غرب و جنوب غربی، همه و همه به زیبا ترین شکل ممکن به نمایش در آمده است. بجز سیر تاریخی داستان‌ها، روایت‌های مستقل زیادی نیز در شاهنامه وجود دارد که هر کدام به تنهایی به اندازه یک اثر ماندگار، مهم هستند.
این شاهنامه ی فردوسی به چاپ رسیده توسط انتشارات بیهق را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)