تخفیف!

شاهنامه فردوسی قابدار کد 1307

شاهنامه فردوسی جلد نفیس قاب دار در سایز رحلی

۱.۰۴۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 1307 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 3590 گرم
ناشر

پیام عدالت

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت / چرم / قاب دار

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ ششم

مشخصات شاهنامه فردوسی قابدار :

 

ابعاد: 24*34
جلد: قاب کشویی لیزری با روکش چرم
کاغذ: گلاسه
براساس نسخه مسکو
تذهیب: استاد محمدرضا هنرور
مینیاتور: عبداله محرمی

 

 

 درباره محصول

شاهنامه فردوسی یکی از ارزشمند ترین و نفیس ترین آثار ادب و هنر پارسی است و شایسته است که در چاپ آن نیز بیشترین میزان دقت و ظرافت به کار برده شود. به جرات میتوان گفت کتاب شاهنامه ای که مشاهده می کنید یکی از نفیس ترین آثار انتشارات پیام عدالت بوده و از چاپ و طراحی گرفته تا صحافی از هیچ جزئیاتی چشم پوشی نشده.
قاب زیبای این کتاب به شکل لیزری برش خورده و جنسی از چرم مصنوعی دارد.
نقش و نگار روی جلد کتاب واقعا چشم نواز بوده و جلوه ی خاصی به آن بخشیده. طرح های روی جلد چرمی کتاب هم دست کمی از آن ندارد و با جزئیاتی قابل قبولی کار شده.
از دیگر نکات مثبت کتاب میتوان به تذهیب و مینیاتور های چشم نواز آن اشاره کرد.
تنها نکته منفی که میتوان ذکر کرد استفاده از کاغذ گلاسه به جای مارگانو است اما ناگفته نماند که جنس کاغذ گلاسه به کار رفته واقعا مرغوب است.
در کل خرید این شاهنامه فردوسی پیام عدالت را به شما توصیه می کنیم.

درباره کتاب شاهنامه فردوسی

نقش حکیم ابوالقاسم فردوسی و کتاب شاهنامه در زنده نگه داشتن زبان پارسی قابل وصف نیست.
او در سال 329 ه.ق به دنیا آمد و 30 سال از زندگی خود راصرف نوشتن این اثر ارزشمند کرد.
شاهنامه تاریخ و داستان های ایران باستان از آغاز تمدن نژاد ایرانی تا انقرض حکومت ایرانی به دست اعراب میباشد. حکیم فردوسی بزرگوار و گران قدر زمانی دست به نگارش این اثر بینظیر یعنی کتاب شاهنامه زد که زبان علمی و ادبی قالب در ایران به زبان عربی تبدیل شده بود. و شاهنامه فردوسی با ویژگی های هدفمندی که در نگارش خود داشت توانست زبان ما را زنده نگه دارد.
این کتاب ارزشمند نه تنها در ادبیات پارسی بلکه در فضای بین المللی هم تاثیر زیادی در معرفی فرهنگ و ادب ایرانی داشته. به طوری که شعرا و نویسندگان نامداری همچون گوته و ویکتور هوگو از این کتاب به نکویی یاد کرده اند. البته تحقیق درباره منبع و بن مایه شاهنامه فردوسی کار نسبتا دشواری است. چراکه از یک سو ناهماهنگی هایی میان داستان ها وکتابهای تاریخی مشاهده میشود و از سوی دیگر بسیاری از منابعی که حکیم فردوسی از آن ها کمک گرفته امروزه از بین رفته اند.

این شاهنامه فردوسی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)