شاهنامه فردوسی پلاکدار

شاهنامه فردوسی نفیس و زیبا مناسب برای هدیه

۹۵۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 2697 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 4106 گرم
ناشر

هلیا

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت / چرم / قاب دار

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی شاهنامه فردوسی پلاکدارنشر هلیا:

این شاهنامه دارای قاب سخت کشویی با نقوش برجسته است.
جلد کتاب جنس چرم/سخت با نقوش برجسته و پلاک رنگی می باشد.
این شاهنامه در سایز رحلی موجود می باشد و رنگ آن قهوه ای روشن است.
این شاهنامه به خط نستلیق و خطاطی شده توسط حمیدرضا پویا منش است.
جنس کاغذ های کتاب گلاسه و دارای حاشیه ی رنگی است.
این کتاب دارای تهذیب بسیار زیبا به دست استاد محمد رضا هنرور است.
این کتاب توسط انتشارات هلیا به چاپ رسیده و نگارش یافته است.

درباره ی فردوسی و شاهنامه ی فردوسی پلاکدار:

ابوالقاسم فردوسی طوسی سال ۳۲۹ هجری قمری درروستای پاژ شهرستان طوس در خراسان دیده به جهان گشود. پژوهشگران سرودن شاهنامه را برپایه شاهنامه ابومنصوری از زمان سی سالگی فردوسی میدانند. تنها سروده‌اي که روشن شده از اوست، شاهنامه است.
حکیم ابوالقاسم فردوسی شاهنامه را در ۳۸۴ هجری سه سال پیش از برتخت‌نشستن پادشاه محمود غزنوی، به‌اتمام برد ودر ۲۵ اسفند ۴۰۰ هجری در هفتاد و یک سالگی، تحریر دوم رابه انجام رساند.
هنگامی که زبانِ دانش و ادبیات در ایران زبان عربی بود، فردوسی، با سرودن شاهنامه با ویژگی‌های هدف‌مندی که داشت، زبان پارسی را زنده و پایدار کرد. یکی از بن‌مایه‌های مهمی که فردوسی برای سرودن شاهنامه از آن استفاده کرد، شاهنامهٔ ابومنصوری بود. شاهنامه نفوذ بسیاری در جهت‌گیری فرهنگ فارسی و نیز بازتاب‌های شکوه‌مندی در ادبیات جهان داشته‌است و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتور هوگو از آن به نیکی یاد کرده‌اند.
 
شاهنامه بزرگ‌ترین کتاب به زبان پارسی است که در همه جای جهان مورد توجه قرار گرفته و به بسیاری از زبان‌های زندهٔ جهان برگردان شده‌است. نخستین بار در سال ۶۰۱ خورشیدی، بُنداری اصفهانی شاهنامه را به زبان عربی برگرداند و پس از آن برگردان‌های دیگری از این اثر، ازجمله برگردانِ ژول مُل به فرانسوی، انجام گرفت.
 
فردوسی هنگامی شاهنامه را سرود که زبان پارسی دچار آشفتگی بود، و او از ماندگار شدن این آشفتگی و افزونیِ آن جلوگیری کرد. فردوسی در سرودن شاهنامه بیشتر از پارسی سره بهره برده و شمار واژه‌های عربی در شاهنامه تنها ۸۶۵ واژه است.
 
 
کتاب نفیس شاهنامه ی فردوسی نشر هلیا را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)