شب چهلم گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

زندگینامه شهید زنده غلامرضا عالی

۱۱.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 4445 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 71 گرم
ناشر

نشر شهید ابراهیم هادی

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

سوم

 درباره ی کتاب شب چهلم اثر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

کتاب شب چهلم زندگینامه و خاطرات شهید غلامرضا عالی است.

این کتاب با ماجرای مفقود شدن غلامرضا در ۲۱ بهمن ماه سال ۵۷ شروع می‌شود و در ادامه ماجرای ظن و گمان خانواده وی مبنی‌بر شهادتش و حتی برگزاری مراسم ختم و چهلمین روز درگذشت وی به عنوان شهید گمنام را روایت می‌کند.

 بخشی از کتاب شب چهلم اثر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

روزی که غلامرضا پیدا شد، مادرش در بیمارستان بستری بود. محمد آقا با دوستش به بیمارستان رفت تا اطلاعاتی که خانم حکمی داده بود را چک کند. تا اگر خبر این خانم درست باشد، موضوع را به پدر و مادر غلامرضا خبر دهند.

چیزی نگذشت که از بیمارستان زنگ زدند. خانم حکمی پشت خط بود و گفت: این آقایی که برای دیدن مجروح انقلاب آمده بود از هوش رفته!

من و همسرم محمود و چند تا از همسایه‌ها مثل آقای جهانی به بیمارستان رفتیم. با نگهبانی هماهنگ کرده و خودمان را به اتاق ۲۸ رساندیم.

یک‌باره همگی ما با غلامرضا روبه‌رو شدیم! باورکردنی نبود. همین امروز اعلامیه‌ی چهلمش را روی درب منزل نصب کرده بودیم! ما هنوز به خاطر غلامرضا پیراهن مشکی بر تن داشتیم!

او روی ویلچر نشسته بود. حرف نمی‌زد. خیلی لاغر و شکسته شده بود.

در لحظه‌ی اول، فقط مادرش را شناخت. مادرش دست انداخت دور گردنش و او را بوسید.

کم‌کم به ما نگاه کرد و ما را هم شناخت. در مقابل من، حجب و حیای همیشگی را بروز داد. مثل همیشه چشمش را از من گرفت و به زمین انداخت.

درست تشخیص داده بود، ولی نمی‌توانست احساس خودش را به زبان جاری کند…

کتاب شب چهلم اثری است پیرامون زندگی شهید غلامرضا عالی که در 96 صفحه گردآوری، تدوین و توسط انتشارات شهید ابراهیم هادی روانه‌ی بازار نشر شده است.

 

کتاب شب چهلم را به همراه تخفیف ویژه از ما خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)