تخفیف!

شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس

خودت باش و فارغ از قضاوت دیگران به آچه می خواهی برس

۶۸.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786226726160 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 184 گرم
ناشر

نبض دانش

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس:

کتاب شرمنده نباش دختر: برنامه‌ای برای رسیدن به اهداف بدون خجالت‌زدگی با عنوان اصلی «Girl,stop apologizing: a shame-free plan for embracing and achieving your goals» اولین بار سال ۲۰۱۹ در آمریکا منتشر شد. این کتاب دومین کتاب ریچل هالیس است و مانند کتاب خودت باش دختر مجموعه‌ای از خاطرات و تجربیات اوست که از زبان خودش روی کاغذ آمده است. شرمنده نباش دختر در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و استقبال زیادی از آن شد.
ریچل هالیس درباره‌ی نام کتاب گفته است:‌«وقتی شروع کردم به نوشتن این کتاب برنامه‌ریزی کرده بودم که نامش را «تأسف بی تأسف» بگذارم؛ و بله در واقع این اسم را با الهام از یکی از آهنگهای «دمی لواتو» انتخاب کرده بودم. این را گفتم تا بدانید که این آهنگ به من انگیزه نوشتن این کتاب را داد. زمان زیادی را صرف فکر کردن به این موضوع کردم که دقیقاً می‌خواهم چه مطلبی را در این کتاب بیان کنم.»
ریچل هالیس در این کتاب در ابتدا به بهانه‌هایی که مانع موفقیت می‌شوند پرداخته و در ادامه رفتارها و مهارت‌هایی که همه‌ی زنان باید برای رسیدن به موفقیت یاد بگیرند را بیان کرده است. او می‌خواهد مخاطبان کتابش کلیشه‌ّها را دور بریزند، تنبلی را کنار بگذارند و در مسیر اهدافشان گام بردارند. خلاصه‌ی کتاب شرمنده نباش دختر این است هیچ‌چیز نباید مانع این شود که اهدافت را در زندگی دنبال کنی. ریچل هالیس معتقد است نیازی به شرمساری نیست، بلند شو و انجام بده.
کتاب شرمنده نباش دختر مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده و تاکنون به چندین زبان مختلف برگردانده شده است.

 

‌‌درباره‌ی ریچل هالیس نویسنده‌ی کتاب شرمنده نباش دختر:

ریچل هالیس نویسنده و سخنران انگیزشی جوان آمریکایی است. او سال ۱۹۸۳ در ایالت کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمد و در همین ایالت بزرگ شد. ریچل تحصیلات دبیرستان خود را در کالیفرنیا به پایان رساند و سپس به لس آنجلس مهاجرت کرد. او در کمپانی میرامکس مشغول به کار شد و در همین زمان اهداف خودش را پیش گرفت. ریچل هالیس در همین زمان کمپانی برنامه‌ریزی مراسمات خود را تأسیس کرد و با همسرش دیو ازدواج کرد.
نام ریچل هالیس اولین بار زمانی روی زبان‌ها افتاد که او عکسش را سال ۲۰۱۵ در اینستاگرام منتشر کرد. او بیکینی پوشیده بود ترک‌های بدنش را به نمایش گذاشته بود. ریچل هالیس هدفش از انتشار چنین تصویری را پذیرش بدن خود و خجالت نکشیدن از مارک‌ها و عوارض پوستی بدنش اعلام کرد. این عکس بیش از ده میلیون بار دیده شد. سه سال پس‌ازاین اتفاق بود که هالیس اولین کتاب خود یعنی «خودت باش دختر» را منتشر کرد. این کتاب سروصدای زیادی به پا کرد و مدت‌ها در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز بود. یک سال بعد او کتاب شرمنده نباش دختر را منتشر کرد.
ریچل هالیس در حال حاضر همراه خانواده‌اش در ایالت تگزاس زندگی می‌کند و در یوتیوب ویدئوهای انگیزشی به‌خصوص برای زنان منتشر می‌کند.

در بخشی از کتاب شرمنده نباش دختر می‌خوانیم:

من آدم‌های مبارزی را که هیاهو به پا می‌کنند دوست دارم. من عاشق کسی هستم که به خاطر خواسته‌هایش شرمنده نیست و اجازه نمی‌دهد دیگران ناامید و منصرفش کنند. منظورم این نیست که این افراد هرگز نترسیده‌اند، منظورم این نیست که هرگز در دام نظرات دیگران گرفتار نشده‌اند؛ نه، آن‌ها هم انسان هستند و مثل همۀ ما گاه دچار نبودِ ‌اعتمادبه‌نفس شده‌اند، اما وقتی نوبت عمل فرا رسیده است، شک به دلشان راه نداده و دو دل نشده‌اند، فقط سرشان را پایین انداخته و بدون توجه به دیگران به کارشان ادامه داده‌اند. مبارز بی‌پروا از نظر من یعنی این؛ یعنی حاضرید برای رسیدن به خواسته‌تان – هر چیزی که هست – تلاش کنید، و منتظر نمانده‌اید تا کسی آن را دو دستی تقدیم‌تان کند و می‌دانید که این خواسته متعلق به شماست و به آن دست خواهید یافت.
جامعه به ما یاد داده که باید پسرها را طوری بزرگ کنیم که دنبال خواسته‌هایشان بروند و دختران را طوری بزرگ کنیم که دنبال پسرها بروند. من اینجا هستم تا به شما بگویم مهم نیست جامعه دربارۀ شما و رؤیاهایتان چه فکری می‌کند؛ به جهنم، حتی مهم نیست خانواده‌تان، دوستان‌تان یا شریک زندگی‌تان درمورد رؤیاهایتان چه فکری می‌کنند. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شما تا چه ‌حد خواهان رؤیاهایتان هستید و برای به دست آوردنشان حاضرید چه کارهایی انجام دهید.
لارل تاچر اولریچ می‌گوید: «زنان آرام و حرف‌گوش کن به ندرت تاریخ‌ساز می‌شوند.» و صدها سال مدرک برای اثبات این حرف وجود دارد.
سوجورنر تروث، سوزان بی. آنتونی، زنان سافرجت، ماری کوری، ملاله یوسفزی، اپرا، بیانسه – هیچ‌کدام از این زنان به انتظاراتی که جامعه یا دوره‌ای که در آن زندگی می‌کردند از آن‌ها داشت اهمیت ندادند. هیچ‌کدام از آن‌ها استعدادها، آگاهی و توانایی‌هایی را که در اختیار داشتند دستِ کم نگرفتند. این زنان و بسیاری زنان دیگر بدون ‌توجه به افکار دیگران با استعدادها و توانایی‌های خدادادی‌شان زندگی کردند، حتی گاهی‌اوقات بدون توجه به غیرممکن‌ها و پیام‌های تهدیدآمیز.

 

کتاب شرمنده نباش دختر را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)