تخفیف!

شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر 17 علی بن ابی طالب (ع)

شهید مهدی زین‌الدین یکی از فرماندهان و نامداران دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به شمار می‌رود

۲۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786009483815 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 83 گرم
ناشر

حماسه یاران

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

درباره ی کتاب شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر 17 علی بن ابی طالب (ع) :

شهید مهدی زین الدین از مجموعه « ستارگان حرم کریمه » روایت سرداران و فرماندهان دیار قم است دلباختگانی که در سایه همیشه زلال کوثر اهل بیت حضرت معصومه علیها السلام رشد وتعالی یافتند و زندگی شان سراسر عطر و بوی اسلام ناب محمدی گرفت. آنانی که در کارزار دفاع مقدس نمونه کامل یک مجاهد فی سبیل الله شدند و الگویی برای همه آزادی خواهان جهان. این کتاب در صدد است تا تصویری از سیره و سبک زندگی اسطوره هایی از تبار ایثار و سرافرازانی از جنس گمنامی را نشان دهد شاید راه و رسم بندگی را از ایشان بیاموزیم و روح و  جان خسته مان در کوی محبت شان نفسی تازه کند.

در بخشی از کتاب شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر 17 علی بن ابی طالب (ع) می خوانیم :

تهران خیابان سر سبیل , خانه عبدالرزاق زین الدین; پسر بزرگ خانواده توی هنمین خانه به دنیا آمد. پنج شش ساله بود که از تهران رفتند خرم آباد. آرام آرام کنار بازی های کودکانه , لابه لای کتاب های کتاب فروشی آقاجان بزرگ شد. درس های قرآن مادر, مبارزات پدر, پخش اعلامیه ها و نوارهای سخنرانی امام و مهمتر ازهمه نفس حق شهید محراب آیت الله مدنی او را جوانی انقلابی بار آورد.
وقتی رتبه چهارم پزشکی دانشگاه شیراز را آورد, پدرش سقز تبعید بود و او برای خالی نماندن سنگر مبارزه انصراف داد و کتاب فروشی را سرپا نگه داشت. انقلاب در شرف پیروزی بود که خبر  قبولی اش در بورسیه دانشگاه سوربن فرانسه آمد. افتخار بزرگی بود تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان, اما شوق خدمت به اسلام و انقلاب نوپای امام خمینی (ره) زرق و برق سفر به اروپا را در چشمانش کوچک کرد.روزی که پایش به تییپ 17 باز شد, بار سنگینی  را روی شانه هایش حس کرد. فرماندهی یگانی که از نیروهای چند شهرستان با سلیقه های مختلف پا گرفته بود, کار آسانی به نظر نمی رسید اما مهدی آنقدر خوب بود که زود به دل همه نشست خانه و زندگی اش قم بود, ولی هیچ وقت طوری رفتار نکرد که بگویند از قمی ها جانب داری کرده, سمنانی ها فکر می کردند با آنها رفیق تر است زنجانی ها همینطور, اراکی ها و قزوینی ها هم.گذراندن روزگار خوش جوانی در جبهه های جنگ دل کندن از همسر و دختر شیرین زبانی به نام لیلا و ایستادن تک و تنها, تا پای جان در جزایر مجنون , همه و همه مجابت می کند که او را مرد عمل به تکلیف بخوانی .

کتاب شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر 17 علی بن ابی طالب (ع) را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)