تخفیف!

صفات بایسته یک رهبر

21 خصوصیت اجتناب ناپذیر یک رهبر

۷۲.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786222580995 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 221 گرم
ناشر

نیک فرجام

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب صفات بایسته یک رهبر نوشته ی جان سی ماکسول :

ماکسول در این اثر خصوصیاتی که یک رهبر باید داشته باشد را توصیف می‌کند و راه پرورش این خصوصیات را نیز به مخاطب می‌آموزد. در واقع هدف ماکسول از نوشتن این کتاب تشخیص، پرورش و بهینه‌سازی خصوصیات فردی یک رهبر به مخاطبان کمک کند. بخشی از پرورش و رشد رهبر ناشی از یادگیری قوانین رهبری است، زیرا این قوانین ابزاری برای تعلیم چگونگی اجرای موثر اصول رهبری هستند. به اعتقاد مکسول صفات یک رهبر، قابلیت رشد و پرورش در درون انسان را دارد. اگر بتوانید درون خود آن رهبری شوید که قابلیت‌اش را دارید، می‌توانید به صورت بیرونی هم تبدیل به رهبری شوید که می‌خواهید باشید. حالا دیگران هم مایل به پیروی کردن از شما خواهند بود و زمانی که به چنین مقامی برسید، می‌توانید به انجام هر کاری در این جهان دست بزنید، بدون این که از شکست یا پیروز شدن در آن هراس داشته باشید.
مکسول در این اثر 21 ویژگی مهم را برای شناخت و پرورش بر می‌شمارد. قدرت جذب دیگران، تعهدريال شهامت، قدرت تشخیص، تمرکز و قدرت ابتکار و پیش قدمی از جمله‌ی آنهاست.
نکته مهم و حائز اهمیت در کتاب صفات بایسته یک رهبر این است که برای تبدیل‌ شدن به یک فرد جذاب و محبوب که همه را جذب رفتار و کردار خود می‌کند باید این نکات را رعایت کند.
باید مظهری از این چند نکته باشد: به زندگی و زندگی کردن شوق بورزد و با علاقه زیاد زندگی کند، برای دیگران بهترین چیزها را بخواهد و امتیاز بالایی به آن‌‌ها بدهد، امید بخش دیگران باشد، دیگران را شریک زندگی خود بداند و برای همه آرزوی خوشبختی و سعادت داشته باشد. موانعی هم که باعث می‌‌شود دیگران جذب نشوند عبارت‌‌اند از: خلق‌ و خوی متغیر، غرور، عدم اعتماد به‌ نفس، بدبینی و کمال‌ گرایی مطلق.

‌درباره‌ی جان مکسول نویسنده‌ی کتاب صفات بایسته یک رهبر:

جان سی مکسول کشیش، نویسنده و سخنران برجسته آمریکایی است که آثار منحصر به فردی را با تمرکز بر حوزه مدیریت و رهبری به نگارش درآورده است. مکسول  در سال 1947 در میشگان و در خانواده‌ای مسیحی و متعصب به دنیا آمد. او راه پدرش را دنبال کرد و تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در رشته الهیات ادامه داد. مکسول رهبری کلیساهای متعددی را در ایالت‌های آمریکا بر عهده داشت و افراد زیادی نیز آموزش داد. اما پس از 14 سال شغل همیشگی خود را کنار گذاشت و تمام وقت خود را صرف آموزش، نویسندگی و سخنرانی انگیزشی کرد. او در سال 2014 عنوان برترین کارشناس رهبری را از مجله‌ی اینک دریافت کرد.
جان مکسول آثار پرشماری را به رشته تحریر درآورده است که برخی از آنها در فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفته است. دو کتاب «۲۱ قانون انکارنشدنی رهبری» و «۲۱ ویژگی ضروری یک رهبر» شهرت زیادی برای او به ارمغان آورد. آثار مکسول تاکنون بیش از 20 میلیون نسخه فروش داشته است که موفقیتی بزرگ برای او محسوب می‌شود. از دیگر آثار ترجمه شده جان سی مکسول به زبان فارسی می‌توان به کتاب‌های «در جا زدن ممنوع»، « امروزت را ارزشمند کن» و «مدیریت ارتباطات» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صفات بایسته یک رهبر می‌خوانیم:

هرگز رهبر بزرگی درجهان وجود نداشته که دارای تعهد نبوده باشد. اد مک الروی از خطوط هواپیمایی یو اس ار، در مورد اهمیت تعهد چنین می‌گوید :«تعهد به ما نیروی تازه‌ای می‌دهد. بدون توجه به آنچه برای ما اتفاق می‌افتد – بیماری، فقر یا بدبختی -ما هرگز نگاه خود را از هدفمان بر نمی‌گیریم.»
تعریف تعهد چیست؟ این تعریف برای هرکس متفاوت است:
برای یک بوکسور یعنی پس از افتادن روی تشک، یک بار دیگر برای ادامه مبارزه بلند شدن.
برای دونده دو ماراتن، یعنی زمانی که نیرویش تمام شده. ده مایل دیگر هم بدود.
برای یک سرباز: یعنی رفتن روی تپه. درحالی که نمی‌داند در آن طرف چه چیزی انتظارش را می‌کشد.
برای یک مبلغ مذهبی، یعنی خداحافظی با زندگی راحت خو، تا زندگی بهتری برای دیگران فراهم کند.
برای یک رهبر یعنی همه اینها و چیزی هم بیشتر چون همه افرادی که تحت رهبری او قرار دارند، اگر مایلید رهبری موثر باشید باید تعهد داشته باشید. تعهد واقعی موجب تشویق و جذب دیگران شده و به آنان نشان می‌دهد که به کارتان اعتقاد دارید. مردم تنها در صورتی به شما اعتقاد می‌یابند که به آرمان خود اعتقاد داشته باشید. همانطور که قانون پذیرش می‌گوید: «مردم اول رهبر را قبول می کنند بعد آرمان او را»
ماهیت واقعی تعهد چیست؟ به این سه نظریه نگاهی بیاندازید:
۱. تعهد از قلب آغاز می شود
برخی افراد مایلند قبل از متعهد شدن به کاری، همه چیز کامل و بی نقص باشد. اما تعهد هميشه باید قبل از دست یابی وجود داشته باشد. من شنیده‌ام که در مسابقات اسب دوانی مشهور کنتاکی، اسب برنده پس از طی نیم مایل اول مسابقه از نفس می افتد و بقیه‌ی مسیر را تنها با استفاده از تصمیم و سماجت ادامه می‌دهد. این چیزی است که همه ورزشکاران بزرگ از آن آگاهند. مایکل جردن؛ اعجوبه بسکتبال می‌گوید: «تعهد از صمیم قلب، چیزی است که موجب تمایز خوب از عالی می‌شود.» اگر مایلید به عنوان رهبر در زندکی دیگران تغییری به وجود بیاورید، اول به قلب خود نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید آیا خود شما واقعا متعهدید یا نه.

 

 

کتاب صفات بایسته یک رهبر نوشته ی جان سی ماکسول را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)