فاطمه علی است

40.000 تومان

سود شما: 10.000 تومان

داستان هایی کوتاه از بلندای سبک زندگی حضرت صدیقه طاهر (ع) و امیرمؤمنان (ع)

تعداد
اشتراک بگذارید

توضیحات

درباره ی کتاب فاطمه علی است :

«فاطمه علی است» نوشته علی قهرمانی کتابی درباره زندگی مشترک حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) است. این اثر می‌تواند الگویی کامل برای زندگی مشترک تمامی زوج های جوان باشد. گذشت ایثار، همدلی و همراهی و عشق و مهرورزی درس‌هایی است که این داستان زندگی به ما می‌دهد:
اول ازدواج‌شان و آغاز راه زندگی مشترک بود. هر دو پیش رسول خدا (ص) آمدند. پیامبر (ص) معلم زندگی بهتر و تدبیر منزل انسان‌ها بود. نوبت که به کارهای خانه رسید، پیامبر (ص) پیشنهاد کرد: «کارهای‌خانه برای فاطمه (س) و کارهای بیرون از خانه برای‌علی (ع)».
لبخند بر لبان فاطمه (س) نشست و گفت: «خدامی‌داند که من چقدر از این تقسیم خوشحالم!»
کارهای خانه کم نبود؛ اما زهرا (س) خوشحال و راضی بود. می‌گفت: «از سعادتمندی زن این است که بی‌دلیل در گذر نگاه نامحرم‌ها نباشد».
آرد کردن جو یا گندم تا پخت نان، طبخ و آماده کردن غذا همه بر دوش فاطمه (س) بود. کارهای مربوط به خانه یک طرف، رسیدگی به بچه‌ها و هم‌بازی شدن با آنها هم طرف دیگر.
علی (ع) آب خوردن تهیه می‌کرد، برای منزل هیزم می‌آورد، خریدهای خانه را انجام می‌داد و غیره؛ اما فقط کارهای بیرون منزل را انجام نمی‌داد. اگر فرصتی می‌یافت، خانه را جارو و به زهرایش در کارهای خانه کمک می‌کرد.
آن روز پیامبر (ص) مهمان خانه‌شان بود. مهمان زودتر از موعد رسید. دختر و دامادش را دید که با هم نشسته‌اند به پاک کردن عدس. با لبخندی که نشان از خرسندی و خوشحالی بود، گفت: «خدا به مردی که در کار خانه به همسرش کمک می‌کند به اندازهٔ موهای بدنش ثواب عبادت می‌دهد».

 

بخشی از کتاب فاطمه علی است :

هرچه من می بینم ، تو هم میبینی

مثل همیشه زانوی ادب زده بود به شاگردی رسول پاکی ها. ناگاه حالتی شگرف و روحانی به پیامبر خدا (ص) دست دا. از نورانیت چهره اش می شد فهمید امری قدسی پیش آمده است . معمولا هنگامی که وحی بر او فرود می آمد ، این نور در چهره ی مبارکش پدیدار می شد. صدای ناله ای عجیب شنید . گفت : « ای رسول خدا ! این ناله ی کیست ؟» فرمود : « شیطان ! ناله ای که شنیدی برای این بود که از پرستش خویش توسط انسان ها مأیوس شد.»

سپس حرفش را ادامه داد : « ای علی (ع)! تو آنچه من می شنوم ، می شنوی و آنچه می بینم ، می بینی ، جز اینکه تو نیستی ؛ بلکه وزیر و جانشین من هستی و در مسیر پاکی و نیکویی گام برمی داری .»

 

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 150 g
ناشر

جمکران

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

تعداد صفحات

محصولات مرتبط

مجموعه محصولات مرتبط ما را مرور کنید.

104.000 تومان

سود شما: 26.000 تومان

71.200 تومان

سود شما: 17.800 تومان

128.000 تومان

سود شما: 32.000 تومان