تخفیف!

قاطعیت امام علی در مدیریت

مبانی مدیریتی حضرت علی (ع)

۴۴.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786229708958 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 290 گرم
نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

درباره ی کتاب قاطعیت امام علی در مدیریت:

کتاب قاطعیت امام علی در مدیریت شامل پنج فصل می باشد.در فصل اول به تعریف مفاهیم مدیریت، سطوح مدریت در سازمان ها، مهارت های مدیر، سیر تکوینی تئوریهای مدیریت، وظایف مدیریتی با توجه به نقش های مدیر و تکمله و سخن آخر پرداخته شد. در فصل دوم به تعریف قاطعیت و کارکردهای آن، زمینه فرهنگی قاطعیت، طبقه بندی رفتار افراد، زمان قاطعیت و مدیریت اثر بخش، فنون و روش های قاطعیت و چند تعریف ارائه شده.
مدیریت در اسلام، تعریف مدیریت در اسلام، اهداف مدیریت از نظر اسلام، مصالح چهارگانه از دیدگاه نهج البلاغه و کلام مولا علی (ع)، مناسبات انسانی در مدیریت اسلامی و حکومت عمل و به یاد خدا محتوای فصل سوم را تشکیل می دهند. در فصل چهارم به شخصیت امام علی (ع)، سیره امام علی (ع) و سیمای حکومت علوی پرداخته شد. فصل پنجم به آفات مدیریت ، قاطعیت و مدارا از دیدگاه امام علی (ع) اختصاص یافته است.
 امروزه شناخت اصـول مدیریت و ویژگی‌های یک مدیر از دیدگاه ائمه (ع) اهمیت بسیار بالایی داشته و اطلاع از اصول مدیریت برای مـدیران پایه‌هـای مختلف امری ضروری است، این امر باعث خودآگاهی، خودسازی و الگو شدن مدیران می‌گردد.
قاطعیت امام علی در مدیریت-انتشارات آثار برات
دراین‌بین بررسی دیدگاه‌های بزرگان دین همانند امام علی (ع) می‌تواند اصول اولیه مدیریت و هم ویژگی‌های یک مدیر را برای ما روشن کرده و با به‌کارگیری آن جایگاه واقعی مدیران در جامعه تقویت گردد. سؤال این است که آیا دین مبین اسلام اصول و ویژگی یک مدیر خوب را بیان کرده است و این اصول را می‌توان در سخنان بزرگان دین اسلام یافت و از آن‌ها استفاده کرد. روش پژوهش این مقاله به‌صورت تاریخی، توصیفی است به‌نحوی‌که مباحث اصول و ویژگی‌های مدیر در کلام امام علی (ع) بررسی و تحلیل قرارگرفته و به سؤالات مطرح‌شده پاسخ‌داده‌شده است و در آخر نیز نتیجه به‌دست‌آمده و راه استفاده از کلمات گوهربار امام (ع) بیان گردیده است.

 در بخش از کتاب قاطعیت امام علی در مدیریت می خوانیم:

رهبری کریمانه مبتنی بر کرامت ذاتی انسان است. این سبک در صورتی که با انگیزه ی الهی و جلب رضای او همراه باشد ، دو ویژگی دارد : یکی آنکه صاحب چنین سبکی را مستحق پاداش الهی می گرداند. زیرا چنین رفتاری عبادت تلقی می شود و مشمول ثواب الهی است و دوم آنکه ضریب نفوذ و اطاعت پذیری پیروان را افزایش می دهد. این مدعا را آموزه های دینی اثبات می کند.بنده من مرا اطاعت کن تا تو را مثل خود قرار دهم ، من اراده می کنم و بلافاصله محقق می شود، تو هم اراده کنی بلافاصله محقق می شود.
بر این اساس ، خداوند اراده و فرمان بنده ای را که مطیع او باشد و عبادت و فرمان پذیری از خداوند را سرلوحه ی رفتار های خویش قرار دهد ، نافذ می گرداند…
کتاب قاطعیت امام علی (ع) در مدیریت را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)