تخفیف!

قانون 20 80

درباره قانون20/80 است،این قانون اصلی است که می گوید 80 درصد نتیجه ها، تنها با 20 درصد تلاش، حاصل می شوند.

۱۱۲.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786229542958 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 290 گرم
ناشر

الفبای سخن

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب قانون 20 80 :

درباره قانون20/80 است،این قانون  اصلی است که می گوید 80 درصد نتیجه ها، تنها با 20 درصد تلاش، حاصل می شوند. این پدیده، همه ابعاد زندگی را در بر می گیرد و به شما کمک می کند، مهم ترین گزینه را در هر موقعیتی، شناسایی و انتخاب کنید.
قانون 80/20 از طرف مجله GQ ، جزء بیست و پنج کتاب برتر تجاری قرن بیستم، انتخاب شده است.ریچارد کخ، پیش از نویسندگی، مشاور مدیر بود. در سال 1990 ، از کارش کناره گیری کرد تا  بنویسد.  او 18 کتاب نوشته است. از میان کتاب های کخ،  قانون های قدرت، زندگی به روش 80/20  و ارتباط فوق العاده را می توان نام برد. او قانون 80/20 را با موفقیت، در زندگی خودش به کار برده است. یاد می گیرید چگونه با مؤثرترین روش ممکن، از زمان خود استفاده کنید.
دنیای پرمشغله و پرشتابی است؛ اکثر ما باید، هر روز، به طرز وحشتناکی، به فهرستی طولانی ازکارها بپردازیم. وقتی به سر کار می رسیم، مصمم هستیم که اولین کار فهرست را به سرعت انجام دهیم، غافل از اینکه، در این فاصله ، دو کار جدید هم به لیستِ قبلی اضافه شده است. مشابه همین وضعیت، در  شرکت هایی که خود را زیر سیلی از مشکلات می‌بینند، دیده می شود:  آنها سعی می کنند در بازارهای مختلف فعالیت کنند و طیف انبوهی از محصولات متنوع و متفاوت ارائه دهند و چون دلقکی در سیرک، می خواهند تردستی کنند.
در این فضای آشفته، مهم ترین نکته این است که بدانید چه چیزی، واقعا ضروری است. به همین جهت، برای شما حیاتی است که قانونِ به ظاهر ساده، اما به شدت قدرتمند 80/20 را بیاموزید. این عدم توازن بین تلاش و پاداش که فراگیر به نظر می رسد، به شما کمک می کند از زمان خود در محل کار، بهتر و مؤثرتر استفاده کنید.علاوه بر این، ثابت شده که این قانون، با روش عجیب و دور از انتظاری می تواند به شرکت ها کمک کند تا موفق شوند: نه با کار بیشتر، بلکه با کار کمتر. درآخر، شما هم می توانید این قانون را در زندگی شخصیتان به کار ببندید تا در روابطتان با دیگران، شادتر و راضی تر باشید. فقط کافی است ذهنیت درستی از این قانون داشته باشید.

بخشی از کتاب قانون 20 80 :

ویژگی شهودی بودن قانون هشتاد / بیست بر ارزش آن افزوده است . آنچه در واقعیت با آن رو به رو می شویم ، معمولا برخلاف انتظار ماست. یعنی اهمیت همه ی علت ها یکسان نیست ، همه ی مشتریان به یک اندازه ارزشمند نیستند ، ارزش تمام اجزای تجارت ، محصولات و دلار های حاصل از فروش برابر نیست و همین طور ارزش تمام کارکنان در یک گروه خاص یکسان نخواهد بود.علاوه بر این انتظار داریم همه سفارش ها یا تماس های تلفنی به طور یکسانی پاسخ داده شوند و همه ی دانشگاه ها به یک اندازه خوب باشند. ما اصولا فکر می کنیم مشکلات دلایل زیادی دارند و اهمیت همه ی این دلایل یکسان است. همچنین تصور می کنیم که ارزش همه ی فرصت ها شبیه هم است و باید با همه ی فرصت ها به یک شیوه برخورد کنیم .طبق قانون هشتاد/بیست در تحلیل علل و نتایج دردو گروه داده ، الگوی عدم توازن محتمل ترین نتیجه خواهد بود…
ویژگی مشخص بین تئوری هرج و مرج و قانون هشتاد / بیست مسئله ی تعادل، یا اگر دقیق تر بگوییم عدم تعادل است. هم تئوری هرج و مرج و هم قانون هشتاد / بیست ( با پشتوانه ی تجربی فراوان ) بیانگر این هستند که جهان نامتعادل است. طبق هر دوی آنها، جهان خطی نیست و علت و معلول به ندرت به طور یکسانی به هم مربوط شده اند. همچنین هر دوی آنها با خود سازماندهی پیش می روند: برخی نیروها همیشه قدرتمندتر از سایرین هستند و سعی می کنند بیشتر از سهم عادلانه ی خود از منابع را به چنگ بیاورند.
تئوری هرج و مرج به ما این کمک را می کند که با دنبال کردن چند پیشرفت در طول زمان، چرایی و چگونگی رخ دادن این عدم تعادل را توضیح دهیم.
جهان یک خط مستقیم نیست
قانون هشتاد / بیست نیز مانند تئوری هرج و مرج بر مبنای ایده ی غیرخطی بودن است. حجم زیادی از آنچه که اتفاق می افتد، بی اهمیت است و می تواند نادیده گرفته شود. با این وجود همیشه نیروهای کمی وجود دارند که تاثیری فراتر از تعداد خود دارند. اینها نیروهایی هستند که باید تشخیص داده شده، و بررسی شوند. اگر آنها به سمت خوب بودن سوق دارند، باید آنها را چند برابر کنیم. اگر نیروهایی هستند که دوست شان نداریم، باید درباره ی نحوه ی خنثی کردن آنها با دقت فکر کنیم.
قانون هشتاد / بیست یک تست بسیار قوی و تجربی در زمینه ی غیرخطی بودن هر سیستمی دارد: می توانیم بپرسیم آیا ۲۰ درصد از علل، منجر به ۸۰ درصد از نتایج می شوند؟ آیا ۸۰ درصد از هر پدیده ای مرتبط با تنها ۲۰ درصد از یک پدیده ی مربوطه است؟ این روش مفید برای نشان دادن غیرخطی بودن است، اما این حتی مفیدتر هم هست؛ چرا که ما را به تشخیص نیروهایی که قدرتی غیرمعمول در کار دارند، رهنمون می سازد.
کتاب هشتاد بیست اثر ریچارد کخ را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)