تخفیف!

قدرت هوش هیجانی در جذب افراد و داشتن ارتباطات موفق مترجم میلاد شیروانی

این کتاب به بهبود زندگی شما کمک میکند.

۲۱.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786008871460 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 770 گرم
ناشر

نبض دانش

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

 قدرت هوش هیجانی در جذب افراد و داشتن ارتباطات موفق

اگر نمی توانید مهارت های ارتباطی و کنترل احساساتتان را توسعه دهید، ناامید نشوید. گاهی اوقات فهمیدن و شناسایی احساسات بسیار زمانبر خواهد بود و باید در این مسیر وقت بگذارید تا بتوانید احساسات مختلف را شناسایی کنید. در این مسیر باید آسیب پذیر و آماده هر اتفاقی باشید و این اتفاق می تواند یک قدم بزرگ برای زندگیتان باشد. اما مطمئن باشید که در نهایت پاداش بسیار خوبی دریافت خواهید کرد!
هوش هیجانی چهارچوب مشخصی را برای مهارت‌‌های ارتباط با دیگران به شما ارائه می‌‌دهد و شما باید درک درستی از مفهوم این عبارت داشته باشید تا بر آن تسلط پیدا کنید. تنها اطلاع داشتن و آگاهی از این موضوع کمکی به پیشرفت شما در روابط شخصی، کاری و اجتماعی نخواهد کرد. بلکه باید بر آن مسلط شوید. داشتن تسلط کافی بر این موضوع، شما را به یک فرد قوی در این زمینه تبدیل می‌‌کند.

 

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

بیشتر اجزای تمام مدل‌های هوش در همین چهار حوزه کلی جای می‌گیرند: خودآگاهی، مدیریت خود، آگاهی اجتماعی و مدیریت روابط. بر اساس همین توانمندی‌های اصلی است که توانمندی‌های اکتسابی مربوط به محل کار، رهبران بسیار برجسته را از دیگران متمایز می‌کنند. در حالی که هوش هیجانی تعیین‌کننده توانایی بالقوه ما برای یادگیری اصول تسلط بر خود و امثال آن است، توانمندی هیجانی ما نشان می‌دهد که چه مقدار از این توانایی بالقوه را که می‌تواند به موفقیت در محل کار تبدیل شود فعلیت بخشیده‌ایم. ماهر بودن در کاری که نیازمند توانمندی هیجانی است، مانند کار در خدمات مشتریان یا کار گروهی، نیازمند برخورداری از سطحی زیربنایی از توانمندی در هر یک از چهار حوزه بنیادی هوش هیجانی، از قبیل آگاهی و مدیریت روابط است. اما نکته اینجاست که توانمندی‌های هیجانی، اکتسابی و قابل آموختن هستند: صِرف برخورداری از آگاهی یا مهارت اجتماعی در مدیریت روابط تضمین نمی‌کند که فرد، یادگیری افزون‌تری را که برای اثربخش بودن در قسمت خدمات مشتریان یا حل یک اختلاف وجود دارد، کسب کرده‌است. بلکه این موضوع تنها نشان می‌دهد فرد از توانایی لازم برای کسب مهارت در این توانمندی‌ها برخوردار است. بنابراین، برخورداری از یک سطح پایه‌ای از توانمندی هوش هیجانی برای بروز توانمندی یا مهارت شغلی لازم است، گرچه کافی نیست. یک مورد مشابه شناختی می‌تواند دانش‌آموزی باشد که توانمندی‌های درک فضایی بسیار خوبی دارد، اما هرگز هندسه را نمی‌آموزد، چه برسد به اینکه بخواهد معمار شود. به طرز مشابهی، ممکن است کسی در مدیریت روابط بلندمدت با مشتریان، همدلی خوبی داشته باشد، اما در انجام آن ضعیف باشد.

 

 

کتاب قدرت هوش هیجانی در جذب افراد و داشتن ارتباطات موفق را به همراه تخفیف ویژه از ما خریداری کنید.

 

0/5 (0 نظر)