تخفیف!

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد هفتم

قصه هایی از گلستان و ملستان

۸۵.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9789643001711 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 199 گرم
ناشر

کتابهای شکوفه

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

درباره ی قصه های خوب برای بچه های خوب جلد هفتم :

قصه های خوب جلد هفتم : چند کلمه با بچه ها این کتاب . جلد هفتم از مجموعه «قصه های خوب برای بچه های خوب» است  قصه های این کتاب از «گلستان و ملستان» است.
مقصود از گلستان کتاب گلستان سعدی است. سعدی شیرازی کتاب گلستان را ، یک سال بعد از نظم بوستان، در بهار سال ۶۵۶ هجری در شیراز نوشته است. در این زمان سعدی ۵۶ ساله و شاعری ورزیده بود که استاد غزل شناخته می شد و آوازه سخنش در سراسر ایران و دیگر کشورهای فارسی زبان پیچیده بود. مردی بود، بیست سال به سیر و سیاحت گذرانده ، دنیا گشته و جهان دیده ، سرد و گرم چشیده و تجربه اندوخته و به کمال معنی رسیده و می خواست حاصل تجربه ها و دیده ها و شنیده های خود را در کتابی خواندنی و ماندنی بنویسد و گلستان را نوشت.
گلستان دارای سبک و شیوه ای تازه و بی سابقه بود. در لفظ از همه آثار موجود فصیح تر و در معنی بلیغ تر. نظم و نثرش پاکیزه و سنجیده بود و مطالب گوناگونش شیرین و پسندیده و به زودی در همه جا مشهور شد و کتابش مطلوب و مرغوب و عزیز شناخته شد.

درباره ی کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب :

 

قصه های خوب برای بچه های خوب: هرچند از مرحوم آذریزدی کتب فراوانی بجا مانده اما شاید بتوان گفت مهمترین و مشهور ترین کتاب ایشان دوره 8 جلدی “قصه های خوب برای بچه های خوب” است که بسیاری از کودکان و نوجوانان دیروز و امروز با آن آشنا و مانوس هستند. در ادامه معرفی اجمالی این هشت جلد کتاب می پردازیم:

 کلیله و دمنه:

این کتاب جلد اول از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب است که دارای 25 داستان از قصه های کلیله و دمنه می باشد. کلیله و دمنه کتاب بسیار معروفی است . اصل آن تقریبا در حدود دو هزار سال پیش به زبان هندی نگارش شده . این کتاب مربوط به گروه سنی پایان دبستان و دوره راهنمایی می باشد.

مرزبان نامه:

بیست و یک قصه از قصه های خیلی خوب کتاب مرزبان نامه انتخاب و بازنویسی شده اند. که از میان آن ها می توان به چند تا از بهترین های آن اشاره کرد: «آواز بزغاله»، «پیاده و سوار»، «شغال خرسوار»، «مرغ آتش خوار»، «روباه و خروس» و «الاغ سواددار».

 سندبادنامه و قابوسنامه:

جلد سوم از محموعه قصه های خوب برای بچه های خوب شامل 13 داستان از سند باد نامه و 2 داستان از قابوسنامه می باشد. قابوسنامه و سند باد نامه دارای انشا قدیمی و بسیار دشوار می باشند . نویسنده سعی کرده این داستان ها را در قالب ساده بیان کند.

 مثنوی:

این کتاب برای گروه سنی «ج» (چهارم و پنجم دبستان) و «د» (دوره ی راهنمایی) است. شامل 24 داستان کامل و مجزا، برگرفته از حکایت های شیرین و آموزنده ی «مثنوی مولوی» است.داستان ها چنان ساده و شیرین است که هر چند بار هم که آن ها را خوانده و شنیده باشیم، باز هم از خواندن آن ها بسیار لذت می بریم و می آموزیم.

 قرآن:

این کتاب جلد پنجم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب می باشد که دارای 18 قصه قرآنی است. این قصه ها بیشتر شامل قصه های پیامبران است.

صه های شیخ عطار:

این کتاب از مجموعه دارای 21 داستان برگزیده از آثار شیخ عطار است که به بیان ساده و قابل فهم برای کودکان نوشته شده است.

قصه های گلستان و ملستان:

این کتاب که جلد هفتم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب است.دارای داستان هایی از گلستان سعدی است. مجموعه هایی که بعد از گلستان نوشته شده و بسیار شبیه گلستان سعدی می باشد، در بر می گیرد.

قصه های چهارده معصوم:

جلد هشتم از مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب شامل قصه هایی از زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام می باشد که از کتب مختلفی جمع آوری شده است.

درباره ی نویسنده ی کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب:

 

مهدی آذر یزدی (زادهٔ ۲۷ اسفند ۱۳۰۰ در یزد – ۱۸ تیر ۱۳۸۸) نویسندهٔ کودک و نوجوان اهل خرمشاه ایران بود. او اولین نویسنده‌ای است که در ایران به فکر نوشتن داستان برای کودکان و نوجوانان افتاد. به همین دلیل است که عنوان «پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران» را به او داده‌اند. همچنین به خاطر آثار ارزشمند او در حوزه کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده‌است.

بخش هایی از این جلد :

گدای نابینا و دزد بینوا

روزی بود، روزگاری بود. مرد بینوایی به جست و جوی کار از شهری به شهری سفر کرد. در آنجا کاری پیدا کرد و مدتی به قناعت زندگی و قدری پول پس انداز کرد، ولی یک روز بیکار شد. هرچه از اینجا و آنجا سراغ گرفت کاری پیدا نشد و دید که حالا باید بنشیند و از جیب بخورد. با خود گفت: «دیگر بس است ، زندگی در غربت مشکل است و همه چیز گران تمام می شود و به زودی دوباره تهیدست می شوم، اول ماه رجب است و اسم من هم رجب است و فالی نیک است و خوب است به شهر خود برگردم و این موجودی را سرمایه کنم و به کار خرید و فروش بزنم و با یار و دیار خود بسازم .»
همان شب اثاث خود را جمع کرد . پولش را در میان لباس هایش گذاشت و بسته ای ساخت و از رفیقش «صفر» که او هم غریب بود و …

هم نشین بدنام

 

دسته ای از راهزنان راه کاروانی را بستند. دارایی مسافران را بردند. وقتی خبر به شهر رسید ، حاکم دستور داد لشکری انبوه راه بیفتند. از فرسخ ها دورتر از محل واقعه ، اطراف بیابان وسیع را محاصره و راه آمد و شد را ببندند.بعد اندک اندک حلقه ی محاصره را تنگ تر کنند.عاقبت نقشه ی حاکم اجرا شد.لشکریان در میان گودی میان تپه های دور به دزدان رسیدند…

فهرست موضوعات جلد هفتم :

 • گدای نابینا و دزد بینوا
 • شمردن موی ریش
 • هم نشین بدنام
 • حساب سرنوشت
 • لوطی انتری و جدال عمو علی و داش علی
 • آزادی و آزادگی
 • سفر تجربه
 • مردی که یکی را دو تا می دید!
 • جاهلانه
 • عاقلانه
 • چوب کبریت
 • شیر یا خط
 • پسر سبزی فروش
 • مکتب پالان دوز
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)