تخفیف!

ماهی

روشی اثبات شده برای تقویت اخلاقیات و بهبود نتایج

۳۲.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786226847292 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 149 گرم
ناشر

شاهدخت پاییز

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب ماهی:

فلسفه‌ی ماهی، به میلیون‌ها انسان در ده‌ها هزار سازمان در سراسر دنیا  از شرکت‌های تجاری و مدارس گرفته تا بیمارستان‌ها کمک کرده تا خدمات شگفت‌انگیزی ارائه دهند؛ اعتماد و کار گروهی را تقویت کنند و شوق و انرژی به کارشان بیاورند.
زیبایی فلسفه‌ی ماهی! این است که شما می‌توانید آن را در تمام بخش‌های زندگی‌تان به کار ببندید. این فلسفه به شما کمک می‌کند تا بهتر متوجه شوید که تصمیم‌هایتان بر دیگران چه تاثیری می‌گذارد و زبان مشترکی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود همه با هم اتفاق‌نظر داشته باشند و مکالمات را در راستای دستیابی به نتیجه‌ای مثبت، تغییر جهت دهند.
کتاب ماهی درباره‌ی تبدیل کارتان به چیزی است که دوستش دارید. از زمانی که اولین نسخه‌ی کتاب ماهی! در سال ۲۰۰۰ به چاپ رسیده است، تاکنون بیش از ۵میلیون نسخه به ۳۵ زبان به فروش رفته است که آن را به یکی از پرفروش‌ترین کتب تجاری دوران تبدیل کرده است. علت این موضوع کاملاً مشخص است. با داستان‌پردازی جذاب، توصیه‌های بدون محدودیت زمانی، رویکردی با اجرای آسان و شوقی الهام‌بخش، کتاب فلسفه‌ی ماهی! بهترین پیام برای زمانه‌ی ماست.
ایده‌ی اصلی داستان کتاب ماهی!”درباره‌ی زنی است که رفتارش را در مورد کار عوض می‌کند و محیط کار بی‌روحش را، به مکانی پر از تفریح و انرژی تبدیل می‌کند.این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند زندگیشان را تغییر دهند پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب پیشنهاد می‌شود: «زمانی که ما انتخاب می‌کنیم به کاری که انجام می‌دهیم، عشق بورزیم، قادر خواهیم شد بر کمبودهای سرزندگی، پوچی، و ناکاملی‌هایی که هر روز با آن سر و کار داریم، فایق آییم.» این موضوع تا چه حد اهمیت دارد؟ تا حدی باورنکردنی، بویژه زمانی که شما می‌دانید مردم حدود %۷۵ از ساعات بیداریشان را به فعالیت‌های کاری اشتغال دارند، از جمله: حاضر شدن برای رفتن به سرکار، سفر به سوی محیط کار، خودِ کار، اندیشیدن در خصوص کاری که انجام می‌دهیم، و استراحت بعد از کار. اگر ما این همه از ساعتهایمان را به این بخش از زندگی اختصاص می‌دهیم، پس باید از آن لذت ببریم و از آن، انرژی کسب کنیم. اما با این وجود، هنوز بسیاری از مردم، ساعات بیشماری را سر کار می‌گذرانند تا نیازهایشان را در جاهای دیگری برآورده سازند. گفتن جملۀ: ’ خدا را شکر، امروز تعطیل است‘ هنوز روش عدۀ زیادی از مردم، در زندگی است. اکنون می‌توان جلوی این روش‌ها را گرفت. اگر شما کتاب ماهی! را بخوانید و آن را با دیگران سهیم شوید و استراتژی‌های پیشنهادی و چهار رمز مطرح شده در آن را که لاندین، پاول و کریستنسن به شما نشان می‌دهند، به مرحلۀ اجرا در آورید. من تضمین می‌کنم که تمام مدیران از ماهی! سود ببرند، زیرا این کتاب نه تنها به حفظ کارمندان کمک می‌کند بلکه مردم را تشویق به کسب غرور و مباهات در کاری می‌کند که انجام می‌دهند. مردم دوست دارند در محیطی کار کنند که تفریح، سرزندگی و انرژی داشته باشد و بتواند تغییری در آن ایجاد کنند. فلسفۀ ماهی! برای تمام کارمندان سودمند است، زیرا از خاموش شدن شور و انرژی جلوگیری کرده و شما را همیشه در زمینه کاری که انجام می‌دهید، سرزنده و پرحرارت نگه می‌دارد.

 

بخشی از کتاب ماهی :

دَن عاشق کارش در شرکت میکرُورول بود. وقتی شب به خانه می‌آمد، پر از انرژی بود و ماجراهای زیادی دربارهٔ مزایای این شرکت و کار بزرگی که انجام می‌دهند، تعریف می‌کرد. دَن و ماری‌جِین هر شب بچه‌ها را می‌خواباندند و باهم حرف می‌زدند. با این که دَن راجع به شرکت جدیدش هیجان‌زده بود، اما همیشه به شنیدن ماجراهای ماری هم علاقه‌مند بود و می‌خواست که در مورد همکاران جدید او و چالش‌هایی که در زندگی کاری با آنها روبه‌روست، بداند. هرکس که آنها را می‌دید می‌توانست به راحتی متوجه شود که آنها دوستان خوبی برای هم هستند. انگار یک روح در دو بدن‌اند.

آنها مهاجرتشان به سیاتل را با دقتی بالا برنامه‌ریزی کردند و تمام احتمالات به جز یک مورد را پیش‌بینی کرده بودند. دوازده ماه بعد از نقل مکان، دَن به دلیل ابتلای ناگهانی به آنوریسم۴ به بیمارستان منتقل شد و پزشکان بیماری او را «یک مورد نادر ژنتیکی» خواندند و او درنهایت، از خونریزی داخلی فوت کرد و هرگز به هوش نیامد. هیچ هشدار قبلی و هیچ زمانی برای خداحافظی کردن وجود نداشت.

ماری‌جِین با خود گفت:

– «با این ماه، دو سال از اون اتفاق می‌گذره. ما حتی یک سال کامل هم توی سیاتل نبودیم.»

 

 

هرروز یک هدیه است

اینگه بالاخره متوجه شد که همیشه نمی توانیم چالش های پیش روی خود را انتخاب کنیم اما قطعا می توانید دیدگاه خود نسبت به آنها را انتخاب کنید.

 

 

کتاب ماهی اثر استفان سی لوندی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)