تخفیف!

منازل الاخره

سرنوشت انسان هنگام مرگ و حوادث عالم پس از مرگ

۸۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786006421414 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 229 گرم
ناشر

قلم و اندیشه

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

معرفی کتاب منازل الاخره (زندگی پس از مرگ)

در کتاب منازل الاخره (زندگی پس از مرگ)، به تالیف شیخ عباس قمی، به حقیقت مرگ می‌رسیم و اینکه مرگ پایان زندگانی انسان نیست، بلکه آغاز مرحله‌ای جدید از زندگانی اوست. مرگ دروازه‌ای گشوده به سوی حیات آخرت است.

مرگ پاسخگویی به دعوت ناگزیر خدای هستی بخش، در انتقال از سرای فانی و ناپایدار، به منزلگاهی باقی و پاینده است. مرگ سفری نزدیک به دیار جاودانگی است. مرگ برای انسانی که دل به خدا داده و با ایمان و یاد قیامت، عمل صالح را رهتوشه سفر آخرت خویش قرار داده است، شادمانی و آسایش و بازگشتی خجسته به سوی بهشت برین است. مرگ برای او بشارتی به نعمت‌های جاودانه است. مرگ برای او بالاترین شادمانی است. مرگ پلی برای عبور دادن مؤمن از شداید و ناگواری‌ها به سوی بهشت بیکرانه و نعمت‌های همیشگی است.

مرگ برای مؤمن، چونان کندن جامه‌ای چرکین و پوشیدن لباسی فاخر به جای آن، چونان. باز کردن بندها، شکستن زنجیرها و سوار گشتن بر رام‌ترین مرکب‌ها، چونان انتقال از منزلی ویران و وحشت زا به سرایی ایمن و مأنوس است. مردن برای مؤمن همچون بوییدن بهترین و دلپذیرترین رایحه‌ها است، از کثرت خوبی این بو خوابی آرام به سراغش می‌آید و همه درد و رنج هایش پایان می‌پذیرد.

مردن برای مؤمنی که زاد سفر برگرفته و به حق آماده مرگ شده، نافع تر از دوایی است که دردمندی برای معالجه خویش استعمال می‌کند، آری! اگر آنان نعمت‌هایی را که مرگ سبب وصول به آن‌ها است می‌شناختند، آن را طلب می‌کردند و دوستش می‌داشتند بیشتر از آنکه انسان عاقل دور اندیش، برای دفع آفت‌ها و جلب سلامت‌ها، دارو را می‌طلبد و دوست می‌دارد.

کتاب منازل الاخره (زندگی پس از مرگ) به ما می‌گوید که: آیا هنگام آن نرسیده است که با فراهم ساختن رهتوشه آخرت، خود را برای کوچ ناگزیری که در پیش داریم آماده کنیم؟ آیا هنگام آن نرسیده است که از ملاحظه عمر رو به کاهش خویش و از دیدن مردن دیگران پرده فراموشی و غفلت را درهم بدریم و به خود آییم و برای سفر مرگ خویش زاد و توشه برگیریم؟

بخشی از کتاب منازل الاخره:

چیزهایی که باعث آسانی سکرات موت است: از جمله شیخ صدوق از حضرت صادق (ع) روایت کرده که فرمود:هرکه خواهد که حق تعالی بر او آسان کند سکرات مرگ را پس باید که صله ارحام و خویشان خود کند. و به پدر و مادر خود نیکی و احسان نماید.

پس هرگاه چنین کند خداوند بر او آسان کند دشواری های مرگ را ، و در حیات خود فقر به نرسد هرگز.

کی قیامت برپا خواهد شد؟

جبرئیل چون اسم قیامت شنید لرزه گرفت اورا، به حدی که افتاد و غش کرد. پس چون به حال آمد گفت: یا روح الله، نیست مسئول به امر قیامت، اعلم از سائل.

 

کتاب منازل الاخره را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)