تخفیف!

نخستین نظریه های نقد ترانه فارسی

در باب موسیقی و ترانه فارسی

۲۲۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786007275078 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 668 گرم
ناشر

جدی کار

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ دوم

درباره ی کتاب نخستین نظریه های نقد ترانه فارسی:

طرح اولیه تدوین کتاب بر اساس نگاره ها و پیش نظریه هایی تنظیم شد که چند سال پیش ، تحت عنوان نقد زیبایی شناختی ترانه در ذهن نویسنده شکل گرفت. آنچه به عنوان نظریه و ابزار نقد ترانه در این کتاب ارائه شده است ، حاصل یادداشت برداری هایی است که از بررسی ترانه های فارسی به دست آمده است . تعدادی از این نظریه ها بر اساس پیش فرض های نظری و ابزارهای شناخته شده ی نقد زیبایی شناختی سنتی و مدرن ، در آثار پیگیری شده و بعضی از آنها بدو توجه به پیش فرض خاصی در ضمن بررسی آثار برای خود هویت پیدا کرده است و در فصلی مستقل ، در ساختار کلی کتاب قرار گرفته است.

بخشی از نخستین نظریه های نقد ترانه فارسی:

ترانه های سوگ
مراسم عزاداری و یاد آنان که ،گردش روزگار از قافله ی زندگی جدایشان کرده ، در میان آثار کتبی و شفاهی تمام ملت ها مطرح شده است در ادبیات آهنگین ایران نیز، این مراسم و حزن و اندوه مرسوم در آن ، در ترانه ها بازتاب یافته است.
مضمون این ترانه ها در حول زندگی و خصوصیات اخلاقی و خدمات و سلوک اجتماعی و تاثیر در خاک خفته در وضع دیگران و حسرت از مرگ او دور می زند. ترانه های سوگ را می توان در زیر دو عنوان کلی مورد بررسی قرار داد : 1. عزا داری برای بستگان و یاران 2. سوگواری های ملی و مذهبی
کتاب نخستین نظریه های نقد ترانه فارسی را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)