تخفیف!

نصایح و طب لقمان حکیم

کتاب طب سنتی طبق تعاریف و تعالیم لقمان حکیم و اطباء کهن

۴۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786007662568 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 287 گرم
ناشر

زرقلم

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

کتاب نصایح و طب لقمان حکیم وزیری در موضوع طب سنتی توسط استاد کاظم کیانی تدوین شد.که شامل مواردی چون سخنان حکیمانه ، حکمت لقمان، بی نیازی از طبیب ، طول عمر، شناخت میوه ها، تغذیه ی بارداری ، خواص خوردنی ها، گرمی بخش ها سردی بخش ها ، رطوبت بخش ها، خشکی بخش ها و مزاج اندام می باشد.

درباره ی کتاب نصایح و طب لقمان حکیم:

لُقمان، نام مردی حکیم که اصلش حبشی بوده و در روزگار داود پیغمبر(ع) زندگی می کرد. لقمان به حکمت، مواعظ و داستان‌های اخلاقی مشهور بود و سوره‌ای از قرآن به نام او است. عدم شرک به خدا، تواضع در برابر مردم، وقار در راه‌رفتن، میانه‌روی در زندگی، ویژگی‌های همنشین خوب، ادب آموختن از بی‌ادبان از جمله حکمت‌های معروف لقمان است.

داستان‌های زیادی از لقمان حکیم در شعر و ادب فارسی نیز نقل شد. برخی از مورخان به دلیل شباهت‌های داستانی، لقمان را با برخی شخصیت‌های تاریخی یکی پنداشته‌اند. در روایات به عدم نبوت لقمان تصریح شده است.لقمان حکیم به عنوان یکی از شخصیت‌های معروف اخلاقی و دانا مورد پذیرش مورخان قرار گرفته است؛ اگرچه به دلیل شباهت‌های داستانی با بعضی از شخصیت‌های تاریخی و افسانه‌ای از جمله لقمان بن عاد اساطیری، ازوپ، بلعم باعورا، احقیار و لقمان معمر، یکی پنداشته شده است.

درباره ی تاریخچه ی طب سنتی:

طبّ در تمام ادوار تاریخ زندگی بشر، با او همراه بوده است. همچنان‌که درد و رنج جزیی از زندگي بشر است، پس او همواره به دنبال راه علاج گشته و مي‌گردد. در ايران، يونان، روم، آشور، کلده، مصر و تمامي جهان متمدّن قديم، مردم از طبّ اطّلاعاتي داشتند و کساني که طبابت مي‌كردند، گاهي به صورت موبدان خدمت مي‌كردند و اين بقراط حكيم بود كه توانست طبّ را از اين شكل خرافاتي و معبدي بيرون آورد. او ثابت كرد كه مرگ و زندگي طبق قوانين منظّم جهان رخ مي‌دهد. او مسائل اجتماعي و وجداني خاصّي نيز براي طبيب معيّن نموده است كه گواه آن «سوگندنامة بقراط» استدر کشور ما طبّ و طبابت ادوار مختلفی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از: ۱. دوران هخامنشی، ۲. ساسانی، ۳. دوران اسلامي

قسمتی از متن کتاب نصایح و طب لقمان حکیم وزیری:

سنجد:

میوه ی سنجد از زمان های گذشته در سبد غذایی ایرانیان جا داشته و در اعیاد سنتی به آن توجهی خاص مبذول شده است.امروزه از درخت سنجد و میوه آن در صنایع غذایی ،بهداشتی،دارویی،عطر سازی و صنایع چوپ استفاده می شود.
رویشگاه این درخت به دلیل سازگاری آن با محیط های مختلف در اغلب نقاط کره ی زمین از جمله آمریکای شمالی ، اروپای شرقی و غربی، آسیای مرکزی و شمالی و… است.

 

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)