نگرش یعنی همه چیز

نگرشتان را عوض کنید، زندگی‌تان عوض می‌شود.

۶۰.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 2940 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 130 گرم
ناشر

نبض دانش

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

درباره ی کتاب نگرش یعنی همه چیز:

کتاب نگرش یعنی همه چیز یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایی که تاکنون در حوزه رشد فردی نوشته شده است. نویسنده این کتاب گران‌قدر آقای جف کلر است که توانسته با قلم روان خود تحولی عمیق در نگرش و نوع نگاه مخاطب خود ایجاد کند. اصلی‌ترین شعار این کتاب، همان جمله‌ای است که روی جلد آن نوشته شده است. این جمله، در واقع هدفی است که این کتاب آن را دنبال می‌کند:
نگرشتان را عوض کنید، زندگی‌تان عوض می‌شود.
جف کلر، نویسنده کتاب نگرش یعنی همه چیز در این کتاب از تجربه زیسته خودش می‌کند و داستان تغییر و تحول زندگی خودش را تعریف می‌کند و از مخاطب می‌خواهد که برای رشد و توسعه فردی اولین گام را بردارد و سعی کند که نگرش خودش را تغییر دهد؛ زیرا کلید موفقیت در زندگی، تغییر نگرش و نوع نگاه ما به زندگی است. در ادامه این مقاله قصد داریم به خلاصه این کتاب ارزشمند بپردازیم و درس‌های آن را یاد بگیریم و در زندگی خود به کار ببندیم.
جف کلر درباره‌ی این کتاب می‌نویسد: «هر قدر هم که طرز فکرتان مثبت یا منفی باشد، این کتاب برای‌تان مفید است. اگر طرز فکرتان منفی است، مایوس نشوید چون با استفاده از مطالب این کتاب می‌توانید نگرشی مثبت در خود ایجاد کنید و به نتایج خارق العاده‌ای در زندگی‌تان دست یاببد. و اگر هم اکنون نیز فردی مثبت اندیش هستید.، با استفاده از اصولی که در این کتاب مطرح می شود، می‌توانید به مدارج بالاتر پیروزی و موفقیت صعود کنید. بیش از بیست سال است که روی این موضوع تحقیق می‌کنم که چرا بعضی از مردم در کارهایشان موفق هستند و بعضی ناکام. در این مدت، صدها کتاب و هزاران مقاله درباره ی نگرش و موفقیت مطالعه کرده و به بیش از سه هزار ساعت نوار صوتی در این زمینه گوش داده‌ام. به علاوه، با اشخاص موفق بی شماری مصاحبه کرده‌ام تا به رمز موفقیت‌شان پی‌ببرم.
از همه مهم تر شخصا همه‌ی راهبردهای موفقیتی را که در این کتاب شرح داده شده است، در زندگی‌ام اعمال کرده‌ام. بنابراین، از روی تجربه‌ی شخصی خود می دانم که این نظریات موثرند و می‌توانند زندگی‌تان را دگرگون کنند. اما می‌دانم که داشتن نگرشی منفی چه حالی را در آدم ایجاد می‌کند، چون سی سال اول عمر خودم را با آن سپری کردم. می‌دانم که تردید نسبت به خودتان و توانایی‌هایتان به چه معناست، چون سی سال با این وضعیت سر کردم و همه‌ی تغییرات مثبتی که در زندگی خود ایجاد کرده‌ام، حاصل به کارگیری اصولی است که در این کتاب خواهید خواند.»
موفقیت و تغییر نگرش از ذهن سرچشمه می‌گیرد
یکی از نکات مهم در مورد موفقیت این است موفقیت یک وضعیت ذهنی است و از ذهن آدمی سرچشمه می‌‌گیرد و به همین خاطر است که استادان و بزرگان رشد فردی از ما می‌خواهند که برای رسیدن به موفقیت، خودمان را فردی موفق تصور و تلقی کنیم.
سوالی که خیلی از افراد مطرح می‌کنند این است که نگرش چیست؟ نگرش در واقع یک فیلتر ذهنی است که از ورای آن می‌توانیم دنیا را ببینیم و آن را تجربه کنید. در واقع نگرش هر انسان، یک پنجره است که وی از آن پنجره دنیای بیرون را تماشا می‌کند. نگرش را می‌توانیم به عینک هم تشبیه کنیم.

در بخشی از کتاب نگرش یعنی همه چیز می خوانیم :

وضعیت کنونی شما انعکاسی است از اندیشه‌‌ای که قبلا داشته‌اید
این حقیقت را در نظر داشته باشید: وضعیت کنونی شما حاصل باورهایی است که در گذشته داشته‌اید و انديشه‌هایی که از این لحظه به بعد دارید، آینده‌تان را رقم می‌زند.
در واقع، نتیجه‌هایی که در هر یک از حوزه‌های زندگی‌تان حاصل می‌کنید. انعکاسی است از افکار عمیق درونی شما نسبت به خودتان. مثلا، وضعیت مالی‌تان را در نظر بگیرید. چه باورهایی نسبت به این حوزه دارید؟ آيا پیوسته درباره‌ی کمبود پول فکر می‌کنید؟ اگر به این فکر (کمبود پول) بچسبید، مانع از جذب پول به سوی خودتان خواهید شد.
یا به روابط خودتان دقت کنید. اگر فکر کنید که آدم شایسته و بالیاقتی نیستید، دوستان یا شریکانی را که وارد زندگی‌تان می‌کنید رفتار مناسبی با شما نخواهند داشت. مطمئنم که در اطرافیان خود دست کم یک نفر را می‌شناسید که روی هر کس برای ازدواج انگشت می‌گذارد، طرف به اصطلاح «توزرد» از آب درمی آید! آیا تصور می‌کنید این واقعه تصادفی است؟ نه، هرگز!
بلکه باور عمیق درونی این شخص باعث می شود که چنین اشخاصی به زندگی‌اش جذب شوند.
خواه درباره‌ی امور مالی، خواه در روابط و خواه در زمینه‌ی مشاغل، این حقیقت صدق می‌کند: اگر افکارتان را عوض نکنید، نتایجی که حاصل می کنید عوض نخواهند شد.

کتاب نگرش یعنی همه چیز نوشته ی جف کلر را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)