تخفیف!

هفت عادت مردمان موثر

درس هایی قوی و موثر جهت تحول در خویشتن

۲۲۴.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786009896370 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 367 گرم
ابعاد 21 × 14 × 21 سانتیمتر
ناشر

ندای معاصر

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

درباره ی کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی:

 

هفت عادت مردمان موثر همراه با درس‌هایی برای ایجاد تغییر در شخصیت اولین بار سال 1989چاپ شد. نسخه‌ای از کتاب هفت عادت مردمان مؤثر استفان کاوی که اکنون مشاهده می‌کنید نسخه‌ی سال 2004 است که بازخوردهایی درباره‌ی سال‌ها انتشار کتاب نیز به آن افزوده شده است. هفت عادت مردمان موثر از جمله کتاب‌های روان‌شناسی حوزه‌ی موفقیت است که توانسته است مخاطبان بیشماری در سراسر دنیا پیدا کند.

درکتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی 7 عادتی که معتقد است افراد را به شخصیت‌هایی برتر از سایر هم‌نوعان خود تبدیل می‌کند را معرفی می‌کند و آن‌ها را آموزش می‌دهد.
هفت عادت مردمان موثر تا کنون به 38 زبان مختلف برگردانده شده و بیش از پانزده میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

 

درباره استفان کاوی نویسنده‌ی هفت عادت مردمان موثر:

استفان ریچارد کاوی متولد 1932 است. او در رشته‌ی مدیریت در دانشگاه هاروارد درس خوانده و مدرک دکترایش را در رشته‌ی آموزش‌های مذهبی از دانشگاه بریگهام یانگ دریافت کرده است.

او پس از پایان تحصیلاتش در همان دانشگاه محل تحصیلش به عنوان استاد رفتارهای سازمانی و مدیریت در تجارت مشغول به کار شد. او همچنین سمت‌هایی مانند مدیر روابط و نیز دستیار رئیس دانشگاه بریگهام یانگ را نیز برعهده داشته است.

دکتر کاوی جوایز و افتخارات زیادی را در طوول زندگی‎‌اش دریافت کرده است که از جمله‌ی این جوایز می‌توان به جایزه‌ی کالج «توماس مور» برای خدمات به بشر، مرد صلح سال 1998، سخنگوی برتر 1999 و کارگزار بین المللی برتر  سال 1994 اشاره کرد. مجله‌ی تایم دکتر استفان کاوی را یکی از 25 آمریکایی موثر معرفی کرده است.استفان کاوی سال 2012 در آمریکا در گذشت.

 

بخشی از هفت عادت مردمان موثر:

قانو‌ن‌های نگرش شخصی

وقتی هفت عادت مردمان موثر را می‌خوانید سعی کنید خود را از خودتان جدا بپندارید. تلاش کنید که هوشیاری خود را فرافکنی کنید و در ذهن خود، خودتان را گوشه‌ای از اتاق، مشغول خواندن فرض کنید. آیا می‌توانید خود را به گونه‌ای بنگرید که گویی کسی دیگر هستید؟

حالا کاری دیگر را امتحان کنید. به حال و هوای خودتان فکر کنید. آیا این حس برایتان آشناست؟ احساس شما چیست؟ حالت ذهنی و روانی خود را چگونه توصیف می‌کنید؟
حالا برای یک دقیقه به این فکر کنید که ذهن شما چگونه کار می‌کند؟ آیا ذهن شما سریع و هوشیار است؟ آیا برای انجام فعالیت‌های ذهنی و ارزیابی همان فعالیت‌ها برای خودتان اذیت می‌شوید؟

توانایی شما برای تکرار کردن کاری که همین الان انجام داده‌اید، یک ویژگی انسانی است. جانداران دیگر چنین توانی ندارند. ما این ویژگی را «خودآگاهی» یا توانایی فکر کردن به فرآیند تفکر می‌نامیم. به همین دلیل است که بشر روی همه چیز در دنیا تسلط دارد و می‌تواند از نسلی به نسل دیگر پیشرفت‌های شگرف پدید آورد.
به همین دلیل است که ما می‌توانین تجربه‌های خود و دیگران را ارزیابی کنیم و از آن‌ها چیزی یادبگیریم و دوباره به همین دلیل است که ما می‌توانیم د خود عادتی ایجاد کرده یا آن را ترک کنیم….

مسیر پیوسته بلوغ و تکامل

هفت عادت مردمان موثر مجموعه ای از فرمول های انگیزه بخش مجزا یا جداگانه نیست. منطبق با قوانین طبیعی رشد هفت عادت رویکرد افزایشی ترتیبی و کاملاً یکپارچه ای برای ارتقا اثر بخشی شخصی و بین فردی فراهم می کند. این هفت عادت به تدریج ما را در مسیر پیوسته بلوغ و تکامل از وابستگی به استقلال و وابستگی متقابل هدایت می کنند.
همه ی ما زندگی خود را به عنوان نوزادی که کاملاً به دیگران وابسته است، شروع می کنیم. دیگران ما را هدایت می کنند پرورش می دهند و حمایت می کنند. بدون چنین پرورشی فقط چند ساعت یا نهایتاً چند روز زنده می مانیم. سپس به تدریج، طی ماه ها و سال های بعد بیشتر و بیشتر از نظر جسمی، ذهنی هیجانی و مالی وابسته می شویم تا در نهایت می توانیم از خودمان مراقبت کنیم و درون وابسته و خودمتکی شویم.
با ادامه ی رشد و تکامل مان به طور فزاینده ای مطلع می شویم که کل طبیعت بهم وابسته است و اینکه سیستمی اکولوژیک وجود دارد، که بر طبیعت از جمله جامعه حاکم است. همچنین، بیشتر متوجه می شویم که سطوح بالاتر طبیعت مان به روابطمان با دیگران مربوط می شود. اینکه زندگی انسان ها بهم وابسته است. رشد ما از نوزادی به بزرگسالی منطبق با قانون طبیعت است همچنین رشد ابعداد زیادی دارد…

کتاب هفت عادت مردمان موثر را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)