پپ گواردیولا مترجم علیرضا کشاورز

بازیکن موفق،مربی نابغه و رهبری جسور

۳۵.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786226726078 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 104 گرم
ناشر

نبض دانش

نویسنده

مترجم

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

 پپ گواردیولا

کتاب پپ گواردیولا؛ پیروزی به عبارت دیگر نوشته‌ی «گیلم بالاگه»، روزنامه‌نگار پرآوازه‌ی فوتبال با ترجمه‌ی «حسین گازر» و با مقدمه‌ای از الکس فرگوسن منتشر شده است. نویسنده در این کتاب به زندگی گواردیولا و به‌ویژه دوران بی‌نظیر مربی‌گری او در بارسلونا می‌پردازد و رازهای موفقیت او را فاش می‌کند. جواب سؤال‌های مختلفی را می‌توان در این کتاب یافت؛ سؤالاتی همچون: پپ چگونه به لاماسیا پیوست، چطور بازیکن شد، چرا بارسا را در دوران بازی ترک کرد، چرا در تیم دسته‌چهارمی به مربی‌گری پرداخت و چطور به سرمربی‌گری بارسلونا رسید و اینکه چرا پپ پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال را ترک کرد. در بخشی از مقدمه‌‌ی فرگوسن بر این کتاب آمده است: پ

 

«چیزی که توجه من را درباره‌ی پپ گواردیولا جلب کرده بود و موضوع ضروری و حیاتی برای موفقیت چشمگیر وی به‌عنوان یک مربی، تواضع او بود. پپ هرگز سعی نکرده که نگاهی غضبناک داشته باشد. او بسیار قابل‌احترام است و همین امر بسیار حائزاهمیت است. داشتن چنین ویژگی‌هایی بسیار خوب است… به‌عنوان مربی، در نحوه‌ی بازی تیمش بسیار منظم و قانون‌مند است. اما چه تیمش برنده شود و چه ببازد، پپ همیشه همان فرد بی‌ادعا و برازنده است. صادقانه بگویم: فکر می‌کنم داشتن چنین فردی در این حرفه بسیار عالی است.» کتاب حاضر را انتشارات «کتاب کوله‌پشتی» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

 

بخشی از کتاب

گواردیولا از سال 2008 هدایت تیم بارسلونا را بر عهده گرفت و در این مدت13 عنوان قهرمانی را برای این تیم به دست اورد.

او با سه قهرمانی در لالیگا،دوبار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و یک بار فتح جام حذفی اسپانیا موفق ترین مربی تاریخ بارسلونا است.

گواردیولا در حضور چهارساله خود در بارسلونا در موفقیت کم نظیر بازیکنانی چون لیونل مسی،ژاوی هرناندز و اندرس اینیستا نقش محوری داشته است.

مسی که در سه سال متوالی بهترین بازیکن جهان بوده ،رابطه بسیار نزدیکی با گواردیولا داشته و همواره او را عامل اصلی موفقیت های بارسلونا دانسته است.

او نیز مسی را بهترین بازیکن تاریخ توصیف کرده است.تحت هدایت گواردیولا بود که مسی رکورد های بسیاری در بارسلونا جابه جا کرد.

گواردیولا در نخستین سال حضورش با فروش رونالدینیو،ستاره برزیلی این تیم و به خدمت گرفتن چند نفر از بازیکنان تیم به بارسلونا نظیر بوسکتس و پدرو تغییرات نسبتا بزرگی در تیم داد.

کتاب پپ گواردیولا به همراه تخفیف ویژه از ما خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)