تخفیف!

چهل تدبیر

مروری بر مقاطع بحرانی تاریخ جمهوری اسلامی ایران

۲۸.۰۰۰ تومان

ناموجود

شناسه محصول: 9786009126255 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 406 گرم
ناشر

پرستا

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ چهلم

معرفی کتاب چهل تدبیر

«چهل تدبیر» به قلم و پژوهش محمد علی الفت‌پور (-۱۳۶۲)، بر آن است تا سیری منطقی، متنوع، موثر و راهگشا از تدابیر نظام جمهوری اسلامی در آغاز دهه چهارم انقلاب ارائه دهد. مجموعه تدابیر و چاره‌اندیشی‌هایی که نظام برای حفظ حیات خویش به هنگام غائله‌ها و بحران‌های مختلف اندیشیده است، موضوع محوری این کتاب است.
این چهل پرونده شامل جریان‌هایی است که تاکنون نظام جمهوری اسلامی با آن مواجه بوده و با لطف و عنایت خاص خداوند رحمان و سربازان نام آشنا و گمنام امام زمان(عج) به صحنه قدرت نمایی و نمایش کارآمدی نظام اسلامی بدل شده است.
۲۱ مورد از این چهل پرونده مربوط به حیات سیاسی امام راحل(ره) و ۱۹ مورد آن مربوط به دوران زعامت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است. به یقین هریک از این دو مقطع زمانی، دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خود است که هیچ یک بر دیگری ترجیح و برتری ندارد؛ چرا که هر غائله و فتنه در هر زمانی بر اساس شرایط زمانی و مکانی مختص خود طراحی می شود که تدبیری از جنس زمان و مکان خود را می‌طلبد.
عناوین برخی از پرونده‌های این کتاب از این قرار است: دولت موقت و بازرگان، اولین رئیس جمهور، جدایی‌طلب‌ها، انجمن حجتیه، کودتای نوژه، تسخیر لانه جاسوسی، کودتای حزب توده، کشتار حجاج در سال ۱۳۶۶، هشت سال جنگ و قطعنامه ۵۹۸، توطئه آیات شیطانی، روزنامه‌های زنجیره‌ای، قتل‌های زنجیره‌ای، کوی دانشگاه، کنفرانس برلین، بحران هسته‌ای و… .
 مروری بر مقاطع بحرانی تاریخ جمهوری اسلامی ایران کتاب «چهل تدبیر» که به مرور چهل مقطع مهم تاریخی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد، هم‌اینک در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. علی الفت‌پور در کتاب پرفروش چهل تدبیر، در یک بررسی فشرده و جذاب، فرازهای مهم تاریخ‌سازی مانند دولت موقت، ماجرای ابوالحسن بنی‌صدر، اولین رییس‌جمهور، جدایی‌طلب‌ها، انجمن حجتیه، کودتای نوژه، تسخیر لانه جاسوسی، انقلاب فرهنگی، گروهک تروریستی فرقان، ماجرای آیت‌الله شریعتمداری و قطب‌زاده، انفجار هفتم تیر، سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، کودتای حزب توده، ماجرای مک فارلین، کشتار حج سال۶۶، هشت سال جنگ و قطعنامه ۵۹۸، آیت‌الله منتظری و باند مهدی هاشمی، توطئه کتاب «آیات شیطانی» سلمان رشدی، دادگاه میکونوس، روزنامه‌های زنجیره‌ای، قتل‌های زنجیره‌ای، ترورسعید حجاریان، کنفرانس برلین، انتخابات مجلس ششم، لوایح دوقلو، ماجرای سخنرانی هاشم آغاجری، تحصن در مجلس ششم، بحران هسته‌ای و … را روایت کرده است. بیست‌ویک مورد از این چهل پرونده مربوط به حیات سیاسی امام راحل و نوزده مورد آن مربوط به دوران زعامت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است. مسلماً هریک از این دو مقطع زمانی دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خود است، که هیچ یک بر دیگری برتری و ترجیح ندارد. چرا که هر غائله و فتنه در هر زمانی بر اساس شرایط زمانی و مکانی مختص خود طراحی می‌شود، که تدبیری از جنس زمان و مکان خود را می‌طلبد. کتاب چهل تدبیر سیری منطقی، متنوع، مؤثر و راهگشا از تدابیر نظام جمهوری اسلامی در آغاز دهه چهارم انقلاب ارایه می‌دهد. این کتاب بالغ بر ۷۰۰ اسلاید، تصویر، بریده جراید و… دارد که بسیاری از آنها برای اولین بار به این صورت منتشر می‌شود که این کتاب را از ارزش خاصی برخوردار کرده است.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)