تخفیف!

گنج الشفا

تجربیات اطباء سنتی در معالجه انواع بیماری ها با گیاهان داریی و رژیم غذایی و منابع طبیعی

۴۰.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786007665305 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 386 گرم
ناشر

زرقلم

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ سوم

درباره ی کتاب گنج الشفا:

از قدیمی ترین دوره های تاریخی و حتی ما قبل تاریخ و در همه نقاط تلاشی عظیم و کوششی پایان ناپذیر علیه رنج و بیماری افراد شروع و تداوم داشته است ، بشر از دیرباز موشکافانه در جست و جوی راه هایی بوده است که وی را از گزند درد و رنج بیماری رهایی بخشد و در این میان گیاهان و موادی که به صورت اتفاقی یا در اثر تجربه نمودن از منابع مختلف تهیه می شد ، یکی از مهم ترین وسیله های بشر جهت از میان بردن بیماری ها بوده است.
در قرنی که گذشت انقلابی در زمینه بیماری ها با استفاده از دارو های نسل جدید به وجود آمد، هرچند که خیلی از داروهایی نیز که ساخته شد منشاء طبیعی داشت ، لیکن در سال های اخیر توجه به داروهایی با منشاء طبیعی و گیاهی فزونی یافته است.
کتابی که در پیش رو دارید حاصل تلاشی است که در جهت شناساندن روش های درمانی بیماری ها در گذشته با استفاده از منابع طبیعی تدوین شده است.

قسمتی از متن کتاب:

رگ های پا در بعضی مواقع گشاد و یا به اصطلاح واریس می شوند، هر زمان این نوع رگ ها پاره شوند، شدت خونریزی در آنها به علت گشادی بیشتر و شدید تر خواهد بود ، بنابراین بایستی در این گونه موارد به سرعت دست به کار شد ، در غیر این صورت بیمار زود دچار مرگ می شود، لذا در این موارد باید پای بیمار را بلند تر قرار داد و عمل رگبندی و کمپرس را انجام داد و فورا به پزشک خبر داد…

درباره ی طب سنتی :

طب سنتی واژه ای کلی است که هم به سیستم های طب سنتی مانند طب سنتی چین، آیورودای هند و طب یونانی – عربی و هم به اشکال مختلف طب بومی اطلاق می گردد. درمان های طب سنتی شامل دارو درمانی (استفاده از گیاهان دارویی، اجز ای حیوانی و معدنی) و روش های غیردارویی (مانند طب سوزنی ماساژ و درمان های روحی روانی) است . از دیدگاه طب سنتی ایران، برای حفظ زندگی سالم وپیشگیری از بروز بیماری ها، رعایت اصولی ضروری است. که از آن ها تحت عنوان اصول شش گانه حفظ سلامت نام برده می شود که در مورد بهداشت آب و هوا، غذا، فعالیت بدنی متعادل، خواب و بیداری، حبس و دفع مواد از بدن و به خصوص بهداشت روانی، توصیه های کاربردی دقیقی داده شده است در طب سنتی ایران برای هر بیماری هزاران دارو ، ده ها روش خصوص بهداشت روانی، توصیه های کاربردی دقیقی داده شده است در طب سنتی ایران برای هر بیماری هزاران دارو ، ده ها روش درمانی ، و برای هر دارو صدها و گاهی هزاران اثر درمانی وجود دارد .و از طرفی پیچیدگی جسمی و مزاجی انسان ، و روش های درمان طب سنتی به حدی است ،که هیچگاه نمی توان برای چند بیماری مبتلا به یک بیماری ، یک دارو استفاده کرد حال هر پزشک طب سنتی ایران ، از میان این همه روش ، و دارو می تواند با توجه مطالعه ، تجربه ، خلاقیت و توان خود ،ساده ترین بی عارضه ترین و اثرگذارترین دارو را انتخاب کند و با آن دردها را درمان کند. در درمان بیماریهای مفصلی با استفاده از طب سنتی توصیه های پیشگیرانه براساس مزاج افراد دسته بندی شده است. .قبل از کشف انسولین و دارو های کاهش دهنده قندخون، بیماران دیابتی با گیاهان دارویی و درمان های سنتی معالجه میشدند تاکنون تاثیر مثبت بیش از 1200 گیاه دارویی در کاهش میزان قند خون یا کاهش عوارض ناشی از آن شناخته شده است. اخیرا استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی جایگزین داروهای شیمیایی برای درمان بیماریهای عصبی شده است .این مقاله مروری است بر مطالعه درمان انواع بیماریها همچون کم حونی ، بیماریهای پوستی از جمله خشکی پوست، اگزما . با روش طب سنتی بررسی شده است.
این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.
0/5 (0 نظر)