تخفیف!

یادستان دوران

خاطرات حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای

۹۶.۰۰۰ تومان

شناسه محصول: 9786000349257 دسته:

جزئیات کتاب

وزن 734 گرم
ناشر

سوره مهر

نویسنده

سایز کتاب

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

نوبت چاپ

چاپ اول

درباره ی کتاب یادستان معرفت:

کتاب یادستان دوران خاطرات آقا سید هادی خامنه ای و یادآور برخی از روز های گذشته بر اوست . این خاطرات ، خاصه از دوره محکومیتش در زندان قصر همراه با جزئیات است. روایتش در بیان حالات و سرگذشت افراد خواندنی است و بیانش از تعامل با گروه ها، احزاب و دسته های درون زندان قصر ، بین سال های ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۵ اهمیتی دارد که نمی توان به سادگی از کنارش گذشت ؛ آن چنان که نمی توان روایت بی واسطه اش از تحصن روحانیان در دانشگاه تهران و نیز سخنرانی امام در بهشت زهرا را نادیده گرفت و این همه نشان از اهمیت خاطراتی دارد که باید ثبت و تدوین می شد و انتشار می یافت.

 

مقدمه ی نویسنده ی کتاب:

گاهی پیشنهاد ها آن قدر دل چسب و جذاب اند که نمی شود در آنها تامل نکرد و تصمیم به اجرای آنها نگرفت . پیشنهاد تدوین خاطرات آقا سید هادی خامنه ای برای من بی تردید از همان ها است. من او را به سبب نمایندگی اش در مجلس شورای اسلامی ، سال ها کار مطبوعاتی و ریاستش بر پژوهشکده تاریخ اسلام می شناختم و البته به نسبت برادری اش با آیت الله سید علی خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی، که او را آقای اخوی خطاب می کند.

 

کار سخت ، جدی و از یک منظر حساسیت بر انگیز بود و من ملزم بودم تا همه تعهد و تجربه ام را در تحقیق و نگارش به میدان بیاورم آوردم و حاصل، متنی است که پیش رویتان دارید. سعی کردم با هماهنگی سید از برخی و بلکه بسیاری از تحلیل ها چشم پوشی کنم، اما خاطرات روایت شده را بی کم و کاست آوردم و برای درک بهتر و رابطه بیشتر خواننده با متن پی نوشت هایی افزودم و به منابع مورد استفاده نیز ارجاع دادم.

 

 

خاطرات آقا سید هادی خامنه ای اگرچه نام مرا با خود همراه کرده است اما کم نبودند دوستان و همکارانی که مرا در این مهم یاری رساندند.

 

قسمتی از متن کتاب یادستان دوران:

نامم سید هادی و نام خانوادگی ام حسینی خامنه ای مشهور به خامنه ای است. متولد پنجم بهمن 1326 و اهل مشهدم.پدرم آیت الله سید جواد حسینی خامنه ای و مادرم خدیجه خانم میردامادی دختر آیت الله سید هاشم نجف آبادی میردامادی ، از علمای معروف و سرشناس خراسان و منسوب به عالم و فیلسوف دوره ی صفوی ،میرداماد است.
من چهارمین فرزند پدرم از همسر دومشان و به تعبیر دیگر فرزند هفتم پدرمان هستم، البته به غیر از آن دو طفلی که مادرم به دنیا آورد و هردو فوت کردند…

 

این کتاب را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

0/5 (0 نظر)