تخفیف!

چشمه ی آب حیات اثر حمزه سردادور

سرزمین جاوید و رازهای نا گفته اش

۲۶۶.۰۰۰ تومان

10000 عدد در انبار

شناسه محصول: 9789646325616 دسته: , ,

جزئیات کتاب

وزن 520 گرم
ابعاد 24 × 17 × 24 سانتیمتر
تعداد صفحات

نویسنده

ناشر

پر

سایز کتاب

نوع جلد

سخت

چشمه ی آب حیات اثر حمزه سردادور

 

درباره ی کتاب چشمه ی آب حیات:

 

چشمه ی آب حیات از آثار شگفت‌انگیز حمزه سردادور. ماجرای سرزمینی اسرارآمیز و جاوید با گنج‌های فراوان.«ایرج»، پس از پایان تحصیلات در تهران همراه با دیگر محصلان اعزامی، به اروپا رفت. پس از گرفتن تخصص در زمینه‌ی بیماری‌های کودکان به تهران بازگشت. او با عشق و علاقه‌ای فراوان با دختر زیبایی به نام «طاهره» ازدواج کرد و صاحب پسری به نام سلیمان شد.

ایرج در سال 1318 به طور ناگهانی با همسر و فرزندش و دوست خود «بهروز» به مسافرت رفته و بعد از چند ماه با ثروت هنگفتی به تنهایی به تهران بازگشت. بلافاصله بعد از ورود به تهران به مقامات نظامی‌ ذیربط مراجعه و با تقاضای محرمانه‌ای همه را شگفت‌زده کرد. دیگر رمان های ایرانی …

دکتر در خواست داشت که دولت چند هواپیمای نظامی در اختیارش بگذارد. تا او شهری را که خودش به چشم دیده و  جدیدا از آن‌جا برگشته است، کشف کند و تحویل دولت دهد. به زعم دکتر، این شهر بزرگ «چشمه‌ی آب حیات» نام دارد که در مرکز ایران، در میان ریگزارهای کویر قرار گرفته است و ثروتی بزرگ و گران بها دارد که می‌تواند دولت ایران را ثروتمندترین کشور دنیا کند.

 

چشمه آب حیات

 

بخشی از کتاب چشمه ی آب حیات :

 

نزدیک به سه سال است که هواپیمای ناشناسی دست کم هفته ای دو سه بار در آسمان کویرهای ریگزار مرکز پرواز می کند. مردم آبادی های دور افتاده از بزرگ وکوچک که در سواحل این دریای ریگ و نمک زندگی می کنند، این هواپیمای خاکی رنگ را می شناسند و به دیدن آن عادت کرده اند. دائما از حدود طبس خراسان به سوی یزد و از لاسگرد و ده نمک به طرف کرمان و سیستان در حرکت است.

گویی ستاره سرگردانی است که گم کرده ای در آسمان کویرهای مخوف ایران دارد و سه سال است که شب و روز در پی آن می گردد و نمی یابد. ساربانان کویر نشین که در موقع معینی از سال از کوره راه های خطرناک کویر عبور می کنند.

آنها به علت دوری منزل گاهی مجبورند روزی پانزده فرسخ و بیشتر راه پیمایی کنند هر بار که این هواپیما را ببینند نفرین و لعنت فراوانی نثار خلبانش می کنند. زیرا شترهای بیابانی از صدای هواپیما رم می کنند. در کویر پراکنده می شوند. ساربان ها را به زحمت می اندازند. این هواپیما برای اولین بار در اردیبهشت ۱۳۲۵ در آسمان سواحل کویر نمایان شد.

  ****

بخشی دیگر چشمه ی آب حیات:

 

خنده ای از روی لطف کرد و نگاهی به طاهره کرد و گفت سؤال بسیار به جایی است ولی باید بگویم دخترانی که موقت یا برای همیشه مایل به اختیار شوهر نباشند می توانند شنل به دوش گیرند. آفاق برای کار مهمی مثل خدمت طاهره خانم و آقا به تهران آمد. البته در چنین حالی به فکر شوهر نبود. حال در نورستان ملاحظه خواهید فرمود که با چه دلربایی مخصوص در مقابل «سرکار ظاهر خواهد شد.

بهروز سرخ شد و طاهره و دکتر خندیدند.باری همین که دختر شوهر کرد، از دلربایی در جامه و آرایش خودداری می کند زیرا معنی ندارد که زنی با داشتن شوهر در فکر دلبری از مردان دیگر باشد.

در فرنگ و اخيرا هم در بعضی کشورهای اسلامی زن های شوهرداری دیده می شوند که در خانه و مقابل شوهر از حیث جامه و آرایش در نهایت کثافت عرض اندام می کنند ولی همین که بخواهند از خانه خارج شوند ولو این که مهمانی در کار نباشد و فقط برای خرید به خیابان بروند صد قلم آرایش می کنند.

به طور کلی در کشورهای دیگر تشخیص زن شوهردار از بی شوهر مشکل و گاهی اسباب زحمت است ولی در نورستان مثل این است که بر پیشانی هر زنی نوشته باشند که آزاد است یا در عقد دیگری، زنهای بیوه هم که بخواهند شوهر کنند حال دوشیزگان را دارند. قاصد برای رفتن عجله داشت.
همین که دکتر و بهروز را به عمارت آنان هدایت و خدمه را معرفی کرد گفت امشب محض خاطر شما از فیض نماز جماعت تا حدی محروم ماندم حال عجله دارم شاید به دو رکعت آخر برسم.

 

حمزه سردادور

 

درباره ی حمزه سردادور نویسنده ی کتاب چشمه ی اب حیات :

 

حمزه سردادور نویسنده ی کتاب افسانه ی قاجار یکی از پاورقی نویسان پرتلاش موفق ایران بود. او در سال ۱۲۷۵ در شهر تبریز به متولد شد.

او به عنوان پاورقی نویس این مجله پرمخاطبو پر طرفدار، از ارکان موفقیت آن در جذب خواننده محسوب می شد. این مجله رقیب تهران مصور و پاورقی نویس پرآوازه و بسیار محبوبش حسینقلی مستعان بود.

حمزه سردادور یکی از پاورقی‌نویسان موفق این روزگار بود. از کتاب‌های معروف او می‌توان به کتاب  چشمه ی آب حیات و کتاب کیمیاگران اشاره کرد.

او به‌دنبال تاریخ مستند یا شخصیت‌های واقعی نبود، بلکه قهرمانانش را از آدم‌های گمنام انتخاب می‌کرد که تلاش‌هایشان باعث پیروزی سلاطین و کشور می‌شد. سردادور نثری روان و بی‌تکلف داشت و اصول داستان را به خوبی می‌دانست؛ کیفیت ادبی آثار او در مقایسه با همکارانش، این را به خوبی نشان می‌داد. داستان‌های او سرشار از عشق، توطئه، صحنه‌های عاشقانه و رمانتیک بود. کیمیاگران که آن را در پاورقی اطلاعات هفتگی به‌چاپ می‌رساند.

 

آثار مشهور حمزه سرداد ور:

 

 • افسانه ی قاجار
 • چشمه ی آب حیات
 • در پس پرده
 • بانوی سربدار
 • دختر قهرمان
 • مه لقا و آزاد زنان
 • دختر قهرمان
 • از صد ماهی تا پادشاهی
 • زندانی قلعه قهقهه
 • شاخه نبات
 • کیمیاگران

 

دانلود PDF کتاب چشمه آب حیات :

 

چشمه آب حیات PDF

 

کتاب چشمه ی آب حیات را به همراه تخفیف ویژه ی آن خریداری کنید.

 

0/5 (0 نظر)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چشمه ی آب حیات اثر حمزه سردادور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *