وبلاگ ها

برایان تریسی

برایان تریسی

درباره ی بیوگرافی برایان تریسی:

 

برایان تریسی (زاده 5 ژانویه 1944) یک سخنران عمومی انگیزشی کانادایی-آمریکایی و نویسنده توسعه خود است. او نویسنده بیش از هشتاد کتاب است که به ده ها زبان ترجمه شد. کتاب های محبوب او عبارتند از: کتاب جذاب قدرت بیان ، آنچه را که واقعاً ارزشش را دارید به دست آورید،آن قورباغه ات را قورت بده، بدون بهانه! قدرت انضباط شخصی و روانشناسی موفقیت.

تریسی رئیس و مدیر اجرایی (مدیرعامل) شرکت برایان تریسی اینترنشنال، شرکتی است که او در سال 1984 در ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا تأسیس کرد. برایان تریسی اینترنشنال مشاوره در زمینه رهبری، فروش، عزت نفس، اهداف، استراتژی، خلاقیت و روانشناسی موفقیت می دهد. دفتر مرکزی این شرکت در بنکرز هیل، سن دیگو، کالیفرنیا قرار دارد.

تریسی قبل از تأسیس شرکتش، به عنوان مدیر عامل یک شرکت توسعه ای خدمت کرده بود. او به عنوان رئیس سه شرکت مستقر در سولانا بیچ، کالیفرنیا خدمت می کند.

 

زمینه های فعالیت برایان تریسی:

 

او بیش از 500 برنامه آموزشی صوتی و تصویری را در زمینه ی انگیزشی و موفقیت نوشته و تولید کرده است.

به طور خاص با در نظر گرفتن کارآفرینان، سخنرانان عمومی، متخصصان فروش و نویسندگان طراحی شده اند. (برخی از محصولات او را در زیر مشاهده کنید.)

برایان به شما می آموزد که چگونه کنترل کاملی بر زمان و زندگی خود داشته باشید، درآمد خود را افزایش دهید، کار خود را ساده کنید، استعدادها و توانایی های خاص خود را به حداکثر برسانید و به استقلال مالی برسید.

 

معرفی دو کتاب برجسته ی او:

در این بخش به معرفی دو کتاب برتر  نویسنده و سخنران موفق برایان تریسی می پردازیم.

 

  • قورباغه ات را قورت بده:

 

یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید: اولین کاری که هر صبح باید انجام دهید این است که یک قورباغه زنده را قورت دهید. شما احساس رضایت و خوشنودی خواهید کرد هنگامیکه متوجه شوید که قورت دادن این قورباغه به احتمال زیاد بدترین کاری است که در طول روز انجام میدهید.

کار برد عبارت «قورباغه را قورت بده» به عنوان استعاره ای برای به انجام رساندن چالش بر انگیز ترین کار در طول روز _ کاری که شما به احتمال زیاد انجام آن را به تاخیر می اندازید، اما در عین حال به انجام رساندن ممکن است بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگیتان داشته باشد_ نشان دهنده اینست که شما چگونه می توانید بر روی مهمترین کارهای خود تمرکز کرده و روز خود را سازماندهی کنید.

شما نه تنها خواهید توانست در کمترین زمان بیشترین کار را انجام دهید بلکه همچنین کارهای خود را بدرستی انجام خواهید داد.

 

بخشی از کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی:

 

روی نتایج مهم و کلیدی تمرکز کنید

هنگامی که تمامی منابع ذهنی و جسمی متمرکز می شوند ، توانایی و نیروی شما برای حل مشکلات به طور شگفت آوری چند برابر می شود.

« چرا من حقوق می گیرم؟ » این یکی از مهم ترین پرسش هایی است که شما در طول زندگی بارها و بارها از خود می پرسید و خود نیز جواب می دهید.

دستمزد یا حقوق مبلغی است که به خاطر کمیت و کیفیت کاری که می تواند با سایر افراد ترکیب شده باشد و محصولی را تولید کند یا خدماتی را فراهم کند که مشتریان تمایل به پرداخت پول برای آن دارند ، به شما پرداخت می شود.

هدف اصلی ، عاملی است که شما برای موفق شدن در کارتان بایستی به آن دست پیدا کنید. این حوزه ی فعالیت شما است که شما در قبال آن کاملا مسئول هستید. اگر شما این کار را انجام ندهید ، هیچکس دیگری نمی تواند آن را انجام دهد.

اهداف اصلی در واقع همان فعالیت هایی هستند که تحت کنترل شما است…

 

  • قدرت بیان:

 

همان طور که از عنوان کتاب برمی آید ، نویسنده قرار است مهارت هایی را آموزش دهد که با استفاده از آنها بتوانیم و تأثیر گذاری صحبت کردن برای پیشبرد اهداف مان استفاده کنیم. به همین دلیل ، با کتابی مواجه نیستیم که صرفا بر چگونه حرف زدن تاکید دارد، بلکه مطالب آن را مجموعه ای از رفتارها و مهارت هایی تشکیل می دهند که تاثیر کلام را بیشتر می کند.

نویسنده از همان ابتدای کتاب ، درست و تاثیر گذار صحبت کردن را برگ برنده برای موفق شدن می خواند . او می گوید: حرف زدن می تواند احترام و توجه دیگران را به دنبال داشته باشد ، کنند جلب کند. او همچنین معتقد است : توانایی صحبت کردن به دیگران ثابت می کند که شما با استعداد و با هوش تر از کسانی هستید که نمی توانند به خوبی شما صحبت کنند.

 

بخشی از کتاب قدرت بیان:

 

واقعیت بخشیدن

ضمیر ناخودآگاه نمی تواند تفاوت بین یک پدیده واقعی و پدیده ای که  آشکارا محصول تصور شماست را تشخیص دهد. به عنوان مثال ، اگر شما یک تجربه موفق واقعی داشته باشید ، ضمیر ناخودآگاهتان آن را به عنوان «یک» تجربه موفق ثبت می کند.

با یادآوری این تجربه ی موفق ، در تجربه مشابه بعدی به ویژه در امر سخنرانی ، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

اما اگر یک تجربه موفق را مجسم نمایید ، احساساتتان را در آن خصوص تحریک نمایید یا چنین شرایطی را تصور نمایید حتی اگر قبلا آن را به صورت عملیتجربه نکرده باشید ، از نظر ناخودآگاه شما همان تجربه را در عالم خارج نموده اید…

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *